Skip to content

2 tipy na outfity v ležérním stylu od vizážistky Mashy

Je mi 19 let, jsem z Ruska a od svých 6 let žiji v Praze. Od malička se zajímám o make-up a proto se teď pohybuji v oblasti beauty jako vizážistka a brow master. Baví mě taky móda, kde vyznávám hlavně ležérní styl. Také mě hodně baví focení. Tenhle rok jsem odmaturovala a nyní pracuji v affiliate marketingu. V říjnu nastupuji na UK studovat obor Marketing a Public relations. 

Jaké módní kousky tě nejvíc baví, co konkrétně z ležérního stylu ráda nosíš?

Nevím, jestli se dá můj styl popsat přímo jedním slovem, protože jsem nad tím nikdy nepřemýšlela. Kupuji si všechno, co se mi líbí a je pro mě nejdůležitější, abych se v tom cítila pohodlně a sebevědomě. Snažím se co nejvíce sledovat aktuální trendy a nakupovat i podle nich. Nejvíce asi nosím pastelové barvy a ráda kombinuji různé basic kousky oblečení, jako je třeba kožená/džínová bunda, jednobarevná trička nebo body a třeba mom jeans, se kterými si často beru pásek. Na nohy si v 99% případů beru tenisky, protože jsou pro mě nejpohodlnější a ráda si je vezmu i k šatům. Nejlépe mému oblékání asi odpovídá styl casual, tedy jak již bylo řečeno ležérní styl.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

S příchodem karantény jsem si hodně oblíbila nakupování online, kde mám všechny obchody na jednom místě a stačí si jen naklikat všechno, co se mi líbí. Natolik jsem si na to zvykla, že i teď, když už se dá nakupovat v kamenných prodejnách si raději něco objednám z pohodlí domova, jestli se samozřejmě nejedná o takový kus oblečení, který je lepší si nejdříve vyzkoušet. A jak často – záleží na náladě a situaci. Občas mám chuť si proměnit celý šatník, tak nakoupím všechno, co se dá bez přemýšlení. Jindy jsem zase spokojená a pořídím si jednu určitou věc za dlouhou dobu. 

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

U oblečení je to složitější, protože samotná značka pro mě při výběru není až tak důležitá. Tedy když jdu nakupovat, nikdy nevyhledávám jeden určitý obchod, ale projdu si jich více. Myslím si, že super basic věci v mém oblíbeném ležérním stylu mají Zara, Pull&Bear nebo Mango, ale ráda se podívám i do Karl Lagerfeld nebo Calvin Klein. Co se týče bot, tak mám rozhodně nejraději Nike a Adidas, kde si vždycky najdu skvělé boty jak na nošení, tak na sport.

Zajímáš se o udržitelnou módu nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Myslím si, že určitě je koncept udržitelné módy super a jsem ráda, že se poslední dobou rozvíjí. O sobě ale zatím nemůžu říci, že by to pro mě byl důležitý aspekt při výběru. Vybírám většinou podle toho, že si vytvořím nějaký outfit v hlavě a pak už jen každý kousek zvlášť hledám. Jsem ráda, když něco můžu najít od udržitelnější značky, ale nevadí mi, když to bude z oblasti fast fashion. Hlavně, aby se mi to líbilo a bylo to přesně to, co hledám.

Máš nějaký nejoblíbenější ležérní kousek v tvém šatníku, který vystihuje tvůj styl? 

Mezi mé oblíbené kousky patří ty, co nosím nejčastěji a kombinuju je skoro se vším. Za mě jsou to tohle léto rozhodně biker shorts, které mám skoro v každé barvě, ale také černá kožená bunda, béžové mom jeans nebo třeba bílé body.

Co šperky, kabelky – ráda je často měníš nebo máš své stálé oblíbence?

Ze šperků mám dva oblíbené zlaté náhrdelníky, které nosím každý den a střídám je podle toho, který se více hodí k mému outfitu. U kabelek je to podobné, akorát oblíbenců mám o hodně více, takže moje ranní přípravy mohou trvat dlouho i kvůli tomu, že se nemůžu rozhodnout kterou kabelku si dnes vzít.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *