Skip to content

3 Euphoria outfity – vyzkoušejte je!

  • by

Ať už jste seriál viděli, nebo ne, je načase si pořídit alespoň 3 Euphoria outfity. Výrazný make-up a nezapomenutelné módní kombinace ovlivnili snad každý fashion blog a instagramový profil. Není divu, Euphoria se považuje za jeden z nejlepších seriálů z produkce HBO a jeho hrdinové se přes noc stali hlavními hvězdami fashion světa generace Z.

Jeho vliv někteří považují za srovnatelný s představiteli seriálových módních ikon, jakými jsou (a budou) Carrie v Sexu ve městě či Super drbny.

Let´s go viral

Samotný seriál je dost pálivou směsí drog, depresí, bodyshamingu a sexu, což z něj oprávněně činí náležitou podívanou. Avšak vibe jednotlivých postav se skládá z nadčasového stylu a manifestu mládí, který diváka provází každým dílem. Fanoušci seriálu už nesledují pouze životy Maddie či Kat, ale do detailů rozebírají jejich outfity a make-up, zapojují se do Going to Euphoria School Challenge a natáčí videa, kde odhazují hoodie a sportovní kalhoty, aby je vystřídaly třpytivé crop topy s otevřenými zády, štrasy a mini sukně doplněné trendy podpatky.

Každý chtěl být Euphoria

Vzpomínáte si na černé šaty s dechberoucím výstřihem, které na sobě měla Maddie v první sérii? Byly nápadné a krásné, ale měly hlavně pořádný dosah! Hledanost výrazu „černé šaty s výstřihem” dle statistik amerického fashion e-commerce agregátoru vzrostl o 890 %! A sandály, které výsledný look dokonale doplnily – z kolaborace Amina Muaddi a AWGE vyprovokovaly 125% nárůst poptávek na “lace-up heels”, i když takový zájem mohl být upřímně i následkem ukázky bílých Prada sandálů, ve kterých se Cassie asi hodinu schovávala v koupelně, protože se dostaly i do našich wishlistů.

Má to hloubku

Postavy Euphorie však nejsou pouze trendovou záležitostí. Jsou pečlivě propracované tak, aby charakter každého byl co nejlépe vystižen i vizuálně. Právě ta hloubka, se kterou přistupují tvůrci seriálu ke kombinacím outfitů, láká diváky i fashion influencery k napodobování nejen neotřelých kombinací, ale i samotného půvabu postav. Drogově závislá Rue (Zendaya) nosí volnější oversize kousky. Preferuje obrovské hoodie po tátovi, džíny, barevná trička a věčné Conversky. Její styl vystihuje její úzkost a bipolárními poruchu. Oblečení, které jí stylistka vybírá jí nepotlačuje, ale naopak nechává prostor k nádechu do nového života. Naopak transgender Jules (Hunter Schafer) se pokouší dát najevo svoji ženskost skrz anime outfity a make-up napodobující kreslené postavičky japonských komixů.

Jak to vzniklo

Hlavní stylistka projektu Heidi Bivens se během své tvorby inspirovala nejen ikonickým stylem nesmrtelných 80. let, ale také herečkami samotnými. Vyptávala se jich na jejich preference a idoly a zjišťovala, jaké filmy mají nejraději, jaký styl je jim nejblíže a jak vnímají sebe samy. Maddie tak dostala během natáčení kožich, podobný jako měla Sharon Stoneové ve filmu Casino, prototypem Jules byla zase stala Sailor Moon.

Euphoria outfity: Jde to i levně

I přesto, že většina trendových kusů pochází z vintage shopů a second handů, můžeme být vděční dnešní módě za její rychlost a dostupnost. Ještě dříve, než skončila druhá sezóna si populární e-shopy uvědomily, jak velký zájem o nápadné a free oblečení Euphoria probudila a zavedla vlastní řady napodobující styl nespoutané mládeže. Vybrali a objednali jsme pro vás pár kusů v duchu populárního seriálu a snažili jsme se zachovat rebelský vánek mládí a provokace, který nás během celého focení provázel.

Inspirujte se našimi 3 Euphoria outfity. Móda v jejím duchu se nemusí nutně skládat z obrovských investic do značek, jakými jsou Gucci a Prada, stačí vám k tomu trocha odvahy, stylu a pořádná porce Labyrinthu na plné pecky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *