Skip to content

3 tipy na jednoduché účesy

Krásné a upravené a ideálně hned po probuzení! To chceme všechny. Ať už jste ranní sluníčkář, nebo večerní sova, máme pro vás 3 tipy na jednoduché účesy, které vykouzlíte snadno i po propařené noci. Můžete jimi okouzlit i v 6 hodin ráno a nebudou vás stát o moc více času než vypití ranního šálku kávy. Hodí se krásně do města i třeba na trhy.

A zrovna na farmářské trhy je vždy nejlepší vyrazit brzy ráno, kdy jsou farmáři ještě hojně zásobování, vše je čerstvé a nehrozí, že by vám vaše oblíbené produkty, než stihnete dorazit, vyprodali. Ale komu by se chtělo vstávat i o víkendu za úsvitu? Proto potřebujeme tu a tam malý trik, který nám pomůže se vypravit včas ze dveří. Zkuste naše tipy.

Šátek

Šátek je úžasným módním doplňkem, který jen čeká na své využití. Můžete si ho uvázat  kolem krku, kolem ruky, ale také si ho zaplést do nejrůznějších účesů. Jednoznačným hitem letošního léta je tzv. nedbalá elegance – vlasy rozcuchané, rozevláté nebo v ležérním stylu právě v podobě culíku. 

Účesů, které můžete s šátkem vytvořit, je opravdu mnoho. Pokud máte dlouhé vlasy, tak nejlépe vypadá zapletený do copu a pokud vám vlasy „dojdou“, pokračujte klidně v pletení dál jen s šátkem.

Nejjednodušší způsob je však vlasy pouze sepnout do vysokého culíku, omotat gumičkou, aby co nejlépe držel a následně omotat šátkem. K zavázání můžete použít uzel nebo roztomilou mašli.

Šátek nebo stuha vypadají hezky i v případě, že chcete své vlasy nechat rozpuštěné. Využijte je jako čelenku – skvěle tím také odvedete pozornost od už ne tak úplně čerstvě umytých vlasů :).

Copánky

Copánky jsou taková nesmrtelná klasika, kterou známe již z našich dětských let, a které nikdy nevyjdou z módy. Pamatuje si film Babička od Boženy Němcové? Mladá Libuška Šafránková je tam nosila velmi často. V současné době máme na výběr z velkého množství variant, které zvládne snadno každý. 
Ať už si vyberete jednoduchý, pouze ze tří pramenů, a nebo se pustíte do složitějšího tzv. „rybího”, nikdy nešlápnete vedle. Letošní léto se nese na vlně romantiky a jak se říká – v jednoduchosti je krása.

Drdol

Drdolem nikdy nic nezkazíte, je praktický a zároveň stylový. Můžete jej využít i na slavnostnější příležitosti, např. svatby, kdy do něj stačí zakomponovat pár ozdobných pírek či kytiček a hned máte stylový účes.

Na drdolu je však to úžasné, že je nejhezčí, když je dokonale nedokonalý a povede se vám vlastně náhodou. Ze začátku se vám možná nepodaří hned dle vašich představ, chce to trochu cviku, ale až získáte ten správný grif, zamilujete si ho pro svou jednoduchost a hlavně rychlost. Nikdo nechce stát hodiny před zrcadlem a s drdolem máte během pár minut skvělý účes, se kterým jednoznačně sklidíte úspěch! Malý tip – nechte pár pramenů jen tak ledabyle splívat kolem obličeje, krásně vás to zjemní.

Čím častěji tyto 3 tipy na jednoduché účesy vyzkoušíte, tím rychleji si je osvojíte a můžete je kombinovat a obměňovat dle libosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *