Skip to content

Alternativní styl baristky a tatérky Vendy inspirované jejím životem v Londýně

Jmenuji se Vendula a je mi 26 let, věnuji se zhruba už 6 let výběrové kávě a managementu takových podniků, mým momentálním ‘druhým domovem’ je Café Truhlárna. 🙂 Mám ráda občas trochu extravagantní a alternativní styl oblékání.

Ve volném čase se ještě věnuji handpoke tetování a s tím spojené ilustrativní kresbě. Ke štěstí mi stačí tužka v ruce, lofi hudba v pozadí a hrneček s filtrovanou kávou. A květiny! Doma mám malou džungli z nejrůznějších druhů pokojovek (kolem 50 kousků momentálně), o kterou se ráda starám, stejně tak jako o svoje dvě kočičky – Lunu a Smokeyho. 🙂

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš?

Svůj styl definuju jako alternativní, oblékám se moderně, ale někdy možná trochu neobvykle, kombinuju své oblečení podle sebe a své nálady.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulsivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Záleží na náladě, občas trávím čas vybíráním nových kousků online a tvořím si seznam, podle kterého pak nakupuju, ale někdy mám chuť jen vyrazit do obchodu a nakupovat, co mě zrovna osloví. 

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se ráda vracíš? Kde se dobře nakupuje alternativní styl oblečení?

Značky bot, na které nedám dopustit jsou Dr. Martens, Fila nebo i Nike. Oblečení mám různorodé, často je to Zara a Bershka například.

Zajímáš se o udržitelnou módu nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Udržitelná móda mě zajímá, ale nehledím jen na to. Záleží na každém kousku jednotlivě. 

Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku? 

Mam spoustu oblíbených kousků, mezi ně patří třeba dlouhé tmavé květované šaty (trochu japonský styl), které jsem koupila v Británii v malém soukromém butiku, ve kterém se dalo najít více kousků zaměřených na můj oblíbený alternativní styl.

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ nebo máš své stále oblíbence?

Šperky i kabelky ráda měním, záleží na příležitosti. Nejčastěji mě ale můžete vidět s nějakou pohodlnou látkovou taškou přes rameno, často zakoupených v kavárnách s jejich logy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *