Skip to content

Beauty talk: Bára

Ahoj! Jmenuji se Bára a třetím rokem žiju v Praze. Dříve jsem žila v Dánsku a v Anglii, kde jsem studovala obor fashion marketing, snažila jsem se naučit dánsky a taky si našla cestu k józe. Nyní pracuji v online marketingu, to napůl v módě, napůl v kosmetice. Kromě toho jsem se letos začala věnovat fotomodelingu, ke kterému jsem se dostala úplně náhodou. Jsem za to neskutečně vděčná, protože mi to otevřelo dveře k zajímavým projektům a kampaním, kde jsem poznala spoustu talentovaných lidí.

Co se týče mé beauty rutiny, mám několik oblíbených přípravků. Hlavně dbám na důkladné odlíčení a snažím se nezapomínat na nanášení krému s SPF. Věřím, že za to mi jednou má pleť poděkuje.

Můžeš popsat svůj ranní rituál péče o pleť? Které přípravky používáš?

Je toho celkem dost a většinou dávám na radu kosmetičky. Ráda se držím jedné značky, protože věřím, že spolu pak produkty lépe fungují. Teď zrovna mám spoustu věcí od Esthederm Institut. Ráno používám pleťové mléko, tonikum, pleťový krém a oční krém. Když se nechci moc líčit, tak používám zabarvený krém s SPF. Ten pak trochu sjednotí pleť a splní účel makeupu.

Jakou další dekorativní kosmetiku kromě zabarveného krému s SPF dále používáš?

Když nemám zrovna focení, tak mi stačí lehký makeup na sjednocení pleti. Případně jen, jak už jsem zmiňovala, krém s SPF, korektor na nedokonalosti a kruhy pod očima. Řasenka, rozjasňovač a balzám na rty. Když mám focení, tak si užívám make-up ve velkým. Od báze pod make-up, přes linky, oční stíny až po fixační spray.

Jaký máš večerní rituál při odličování a následné péče o pleť a které přípravky ti vyhovují?

Večer se poctivě odličuji a k produktům, které používám ráno přidám ještě sérum a aspoň jednou týdně masku.

Oblíbený parfém?

Mám jeden, jediný a nejoblíbenější a hrozně nerada prozrazuju jeho jméno 🙂 Je to francouzská značka, takže ji neumím ani vyslovit haha. 

Jaký máš vztah k přírodní kosmetice?

Ráda bych k ní měla dobrý vztah, ale mám celkem problematickou pleť a nefunguje stejně dobře jako ta “nepřírodní”. Například u krému s SPF není snadné najít ten na přírodní bázi, který by zároveň vyhovoval mé pleti. Mám pořád na prvním místě funkčnost. Neříkám, že přírodní kosmetika nemůže fungovat, ale ještě jsem neobjevila, takovou která by mi vyloženě sedla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *