Skip to content

Beauty talk: Masha

Je mi 19 let, jsem s Ruska a od svých 6 let žiji v Praze. Od malička se zajímám o makeup a proto se teď pohybuji v oblasti beauty jako vizážistka a brow master. V péči os sebe kladu velký důraz na správné odličování, což je klíčové pro zachování zdravé a krásné pleti. Také mě hodně baví focení. Tenhle rok jsem odmaturovala a nyní pracuji v affiliate marketingu. V říjnu nastupuji na UK studovat obor Marketing a Public relations. 

Můžeš popsat svůj ranní rituál péče o pleť? Které přípravky používáš?

Můj ranní rituál vypadá stejně jako večerní s tím rozdílem, že večer se ještě odličuji. Moje každodenní péče vždy musí obsahovat umytí obličeje umývací pěnou, tonizaci, sérum a dobrou hydrataci krémem Clinique. Párkrát týdně do mé rutiny přidám peeling, čistící nebo hydratační masky nebo si dávám masky pod oči, když se probudím s kruhy pod očima. Když mám čas, ráda si udělám masáž obličeje pomocí face rolleru, což také vždy napomáhá více svěžímu vzhledu a lepší náladě po zbytek dne.

Jakou máš ráda dekorativní kosmetiku?

Z produktů, co používám každý den se neobejdu bez tužky na obočí od Anastasia Beverly Hills, řasenky a tužky na oči Kiko. Dále samozřejmě makeup, korektor, pudr od Fenty Beauty, highlighter, bronzer a tvářenka – vše od profesionální značky Bodyography, ale to jsou produkty, které se v létě snažím trochu zamezit, aby moje pleť mohla dýchat.

Jaký máš večerní rituál při odličování a následné péče o pleť a které přípravky ti vyhovují?

Vždy se nejdříve zaměřím na odličování dvoufázovým odličovačem a až potom pokračuji v následné péči. Stejně jako ráno si očistím již odlíčený obličej čistící pěnou, dále si obličej tónizuju, nanesu sérum a samozřejmě hydratační krém. Párkrát týdně do toho přidám peeling a masky. Jelikož mám velmi suchou pleť, tak kromě dostatečné hydratace je pro mě důležité, aby přípravky mé pleti odpovídaly i složením. Tedy například u toniku si dávám pozor, aby neobsahoval žádný alkohol, který by mi mohl pleť ještě více vysušit. Nyní zkouším mít všechnu pečující kosmetiku od korejské značky Manyo a jsem spokojená.

Oblíbený parfém?

Mými oblíbenci jsou: Gucci Bloom, Armani Sì a D&G L’Imperatrice

Jaký máš vztah k přírodní kosmetice?

Mám ráda pečující přírodní kosmetiku, co se ale týče dekorativní, tak jako vizážistka vybírám kosmetiku dne jiných aspektů a prvků ve složení, které bohužel přírodní ne vždy splňuje. Různé hygienické pomůcky však vyhledávám vždy přírodní.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *