Skip to content

Beauty talk: Nikola

Další beauty talk, tentokrát se sympatickou Nikolou. Jaký je její rituál péče o pleť, proč si tak oblíbila značku Payot a jaký má názor na přírodní kosmetiku? Čtěte dále a získejte zajímavé tipy.

Můžeš popsat svůj ranní rituál péče o pleť? Které přípravky mimo značku Payot dále používáš?

Každé ráno se odlíčím čistícím gelem, použiji sérum s vitaminem C a nanesu denní krém. Jednou týdně pleť vyčistím peelingem a hydratuji látkovou maskou. Občas používám na noc krém na oční okolí. Make up denně odličuji micelárním mlékem. Veškerou kosmetiku, kterou používám, je francouzské značky Payot, jak již bylo řečeno. Péče je sestavená na míru mé pleti v Payot salonu, kam každý měsíc pravidelně chodím na kosmetické ošetření.

Jakou máš ráda dekorativní kosmetiku?

Na nákupy dekorativní kosmetiky chodím téměř výhradně do Sephory. I když je zde kosmetika poměrně dražší, je taky několikanásobně kvalitnější a déle vydrží. Mezi mé oblíbence patří značka Too Faced, Dior, Benefit. Samozřejmě, ne všechno drahé je nutně dobré, ale často napomůžou recenze od beauty youtuberek, díky kterým se můžete vyvarovat nákupu nevhodného produktu. Nedávno jsem dala šanci pudru a make upu z drogerie a bohužel neobstál ani jeden produkt. 

Jaký máš večerní rituál při odličování a následné péče o pleť a které přípravky ti vyhovují? I tady používáš výhradně značku Payot?

Ano. Večer po celém dnu odlíčím pleť micelárním mlékem, vyčistím gelem, pokračuji sérem, a nakonec završím krémem pro noční péči. Občas použiji krém na oční okolí. 

Tvůj oblíbený parfém?

Carolina Herrera Good girl na denní nošení, na zvláštní příležitosti potom Baccarat rouge 540 od Francise Kurkdjian.

Jaký máš vztah k přírodní kosmetice?

Za mě bohužel ne. Obecně nejsem příznivce recyklovatelného, obnovitelného, přírodního. Zastávám názor, že aby kosmetika fungovala, měla by v ní být alespoň nějaká chemie. Zkoušela jsem značku Renovality, která vyrábí přírodní pečující kosmetiku a bohužel se nedostavily žádné výsledky, spíš naopak. Snažím se chovat alespoň zodpovědně při nakupování, nekupuji si nic, co bych nevyužila, nerada vyhazuji nevypotřebované produkty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *