Skip to content

Béžová je trendy! Máme pro vás 5 způsobů jak ji nosit

Béžová barva je často podceňovaná a mylně označována za nudnou barvu. To je ale chyba. Tato barva dokáže její nositelce vnést do tváře něžnost a vykouzlit dojem čistoty a elegance. Béžová totiž rozhodně není nudná. Můžeme vám zaručit, že pokud ji jednou vyzkoušíte, zaujme tato barva ve vašem šatníku důstojné místo, a to nejen v letních měsících. 

Pro ty, kteří stále nejsou přesvědčeni, že je béžová pro ně ta pravá barva, máme zde pět způsobů, jak ji nosit, aniž by byla nudná.

Hledejte texturu

Slovo béžová bylo původně ve Francii přeloženo jako „přírodní vlna“, takže není žádným překvapením, že tato barva vypadá nejlépe, když je stylizovaná do přírodních látek. Při výběru kousků hledejte zajímavou texturu či vzory. Skvěle funguje například len a bavlna.

Kombinace s bílou či černou

Béžová barva je tak univerzální, že by si u vás ve skříni měla zasloužit stejně důležitou pozici jako klasické bílé tričko. Hodí se také ke všemu a skvěle zapadne do neutrální palety barev, kde má své místo vedle bílé, černé či šedé, khaki nebo modré barvy. Béžovou barvu však v létě oceníte v kombinaci s bílou, díky které docílíte svěžího vzhledu. Nebojte se však ani kombinování béžové s černou, což je inovace černobílé klasiky. 

Béžová a zlatá barva tvoří skvělý akcent

Nic nelahodí oku tak moc jako zlatá v kombinaci s béžovou. Šperky dodávají outfitu pomyslnou korunu, a proto se na ně snažte nezapomínat. 

Upozorněte na zajímavé střihy 

Znovu tvrdíme, že béžová rozhodně není nuda.  Naopak vám umožňuje upozornit v outfitu na zajímavé detaily či střihy. Béžová barva sama o sobě nepřitahuje tolik pozornosti, což je skvělé, když chcete experimentovat s odvážnějšími vzory, jako je hluboký výstřih nebo nabírané rukávy. Při nakupování béžového oblečení tedy hledejte neobvyklé tvary a střihy.

Padesát odstínů béžové barvy

Stejně jako u jiných barev, i béžová má mnoho odstínů. Trik, jak dosáhnout toho, aby vám béžová slušela, je najít ten správný odstín pro vás. Jakýkoli odstín béžové skvěle doplní bronzovou pleť, a proto je základem letních outfitů. Pokud máte spíše světlou pleť, zvolte tmavší béžovou s teplejším tónem, aby nedošlo ke splynutí kůže s outfitem. Následně byste vypadala jako nahá, a to nechcete! 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *