Skip to content

Jak na business casual? Ženy mohou obléknout kostýmek i šaty

Výběr oblečení do práce, na firemní schůzku nebo na večeři s obchodním partnerem může být někdy pěkně ošemetná záležitost. Ve většině zmíněných situací si vystačíte s oblečením v business casual stylu.

Ženy by si však měly dát pozor na pár častých chyb, které mohou dojem z celého outfitu úplně pokazit. Češi jsou sice poměrně benevolentní, pokud jde o pravidla oblékání, i tak se vám však může stát, že se nevyhnete trapasu. Jak by tedy měl vypadat dámský business casual, a které kousky rozhodně nesmí chybět ve vašem šatníku?

Jak vypadá business casual dress code pro ženy?

Dámský business casual je ležérnější a uvolněnější než klasický business dress code. I tak by však měl být elegantní a profesionální. Při výběru outfitu proto vycházejte ze základních formálních kousků – skvělou volbou jsou kostýmky, společenské kalhoty, elegantní sukně, halenky, košile a svetříky. Obléknout můžete také šaty, ovšem pouze za předpokladu, že nejsou moc krátké.

Prostor pro barvy a vzory

Možná teď přemýšlíte, čím se vlastně business casual liší od klasického business stylu. Hlavní rozdíl je v tom, že dává více prostoru pro zajímavé barvy. Zatímco business dress code je primárně o šedých, černých a tmavě modrých tónech, business casual ženám umožňuje experimentovat. Můžete tak sáhnout i po pastelových barvách, zakázané nejsou ani jemné vzory – proužky, káry, puntíky. Větší důraz je kladen také na pohodlí a tepelný komfort. Klidně tedy oblékněte pletené pulovry, kardigany a na nohy zvolte nízké boty. Skvěle vypadají mokasíny nebo oxfordky.

Kdy se ženy mohou obléknout ve stylu business casual?

Business casual dress code ženy mohou využít třeba při obchodních jednáních. Pokud firma, do které na schůzku jdete, nemá přísná pravidla oblékání, bude business casual to pravé ořechové. Využít ho však můžete také na pohovorech nebo firemních oslavách. Vždy si však předem ověřte, kde se bude akce konat. Může se totiž stát, že zaměstnavatel pro vás připraví večírek v prostorách, kde v elegantním outfitu budete působit jako pěst na oko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *