Skip to content

Černé oblečení má styl: vyzkoušejte nestárnoucí klasiku

Černé oblečení je jasnou volbou pro nespočet milovníků módy. Působí elegantně, je velmi snadné ho kombinovat a nikdy nepřestane být trendy. S černým outfitem zkrátka nemůžete nic zkazit. Jak ale černou nosit, aby nepůsobila nudně a měla styl?

Černá barva je obecně vnímána jako profesionální a elegantní, mnoho lidí ji však má spojenou i s důvěrou, přitažlivostí a inteligencí. Ti, kteří černé outfity nosí často a rádi, jsou podle psychologů stabilnější a málokdy mění názory. Občas se také říká, že černá je barva sebevědomých lidí.

Jak nosit černou stylově?

I když celočerné outfity jsou bezesporu zajímavé, zkuste je trochu rozbít. Je jedno, jestli sáhnete po barvičkách, nebo zvolíte kontrastní bílou. Stačí jen jeden doplněk, případně výrazné boty a pozornost okolí máte jistou. Další možností je hrát si s různými materiály. Černočerný outfit vypadá mnohem lépe, když se na něm střídají rozmanité textury.

Pokud černou milujete, protože zeštíhluje, dejte pozor na lesklé materiály. Pro ně totiž toto pravidlo neplatí. Aby efekt fungoval, je navíc potřebné vybírat si černé oblečení toho správného střihu. Neforemné kousky nedostatky neskryjí, právě naopak. Sáhněte proto raději po vypasovaných modelech, které dokonale padnou.

Tip: Podobného zeštíhlujícího efektu dosáhnete také použitím dalších tmavých barev. Zkuste třeba modrou nebo zelenou.

Fanoušci módního minimalismu mohou vyzkoušet také černobílou kombinaci. Problematické partie skryjte do černých kousků, zatímco to, co chcete zdůraznit, necháte vyniknout v bílé. Myslete na to, že světlé barvy opticky vystupují –  stejný princip možná využíváte, když si ráno konturujete tváře.

O černé oblečení správně pečujte

Při praní černého oblečení vždy zvolte speciální prostředek na tmavé prádlo. Jednotlivé kousky obraťte naruby a po vyprání je nesušte na slunci. Můžete také zkusit starý trik – přidat k černým kouskům do pračky také 2 až 3 lžíce octa, který by měl barvu v prádle zafixovat.

Jak nosit černé oblečení stylově už víte, nyní tedy nezbývá nic jiného, než doplnit šatník o nové černočerné kousky. Inspirujte se naším výběrem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *