Skip to content

Černé šaty jako synonymum poutavosti. Euphoria trend!

Černé sexy šaty jsou nadčasovou záležitostí. Jsou základem každého šatníku. A jsou nepostradatelným parťákem do práce, na rande, ale třeba i na společenské události.

Jak ale takové šaty vybrat?

Základem je vědět, jaký styl preferujete, co vám sedí, a k jaké příležitosti šaty vybíráte. Podle toho byste se měla začít rozhodovat dále.

Pokud se jedná o konkrétní událost, určitě si zjistěte, zda je požadován dress code. Pokud pouze chcete doplnit svůj šatník, je dobré vybírat mezi univerzálnějšími modely, které můžete později využít k více příležitostem.

V první řadě si určitě rozmyslete, jaký typ šatů konkrétně chcete. V dnešní době jsou možnosti takřka neomezené, ať už mluvíme o délce šatů nebo rukávů, konkrétním střihu, výstřihu i materiálech. Určitě ale doporučujeme vybrat takové, které vydrží více, než jednu sezónu a stanou se nepostradatelnou součástí vašeho šatníku a třeba i vašeho já. 

Kde ale takové černé šaty koupit?

Začněme u nejdostupnějších obchodů, jakými jsou H&M, Mango, ZARA, a ostatní obchodní řetězce. Ty nabízí černé šaty v jakémkoliv ročním období a ve spoustě variací. Určitě si před nákupem můžete projít i webové stránky jako jsou Answear nebo Zoot a samotný nákup si tak značně ulehčit.

Další možností jsou originální české brandy, na které sice nenarazíte na každém rohu, ale za to máte jistotu, že kousek, který si u nich koupíte, bude skutečný unikát. Za zmínku určitě stojí například weconcept, Vabacci, Kousek nebo Odivi.

Rozhodla pro nákup šatů na „celý život“?

Můžete zamířit i do luxusnějších butiků a trošku zainvestovat. Nakupovat můžete v buticích, jako je Versace, Gucci a další. Také ale můžete zvolit více osobitou cestu a poohlédnout se u nezávislých českých návrhářů, jako je Klára Nademlýnská nebo například Denisa Dovalová.

Na druhou stranu může překvapit i sortiment, na který narazíte na úplně opačné straně módního trhu, a to v second handech. Ty se v poslední době staly velmi oblíbenými, a to nejen kvůli cenám, ale i možnosti uprecyklace starších kousků a šetření naší planety. Mezi ty nejoblíbenější patří Moyyo, 1981 nebo Tak trochu jiný sekáč. Ať už ale zvolíte jakoukoliv z variant, určitě nezapomínejte na svůj vlastní styl a vkus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *