Skip to content

Černé šaty s květy ve stylu Fridy Kahlo

Inspirujte se oblékáním slavné mexické výtvarnice Fridy Kahlo a pusťte do svého šatníku jasné barvy, výšivky a špetku extravagance. Je jedno, jestli sáhnete po šatech s květy, dlouhých sukních nebo květinových čelenkách. Její ženský styl s prvky folkloru je aktuální i dnes, desítky let po její smrti.

Nahlédněte do šatníku Fridy Kahlo

Oblečení bylo pro Fridu víc než jen způsob, jak sama sebe vyjádřit. Volba těch správných kousků jí pomohla vybudovat si image a upevnit svou pozici ve světě, který byl v té době ryze mužský. Skladbu jejího šatníku výrazně ovlivnila dětská obrna, která talentovanou umělkyni postihla už v šesti letech. Ve snaze odvést pozornost od hubenější pravé nohy Frida velmi často sahala po bohatých sukních a dlouhých šatech. Její skříně byly plné výrazných barev, nápaditých doplňků a pestrých výšivek.

Potrpíte si na střídmější barvy? Oblékněte černé šaty s květy!

Stylem Fridy Kahlo se však můžete inspirovat, i když preferujete umírněnější styl a na barvičky si moc nepotrpíte. Stačí si z jejího šatníku vypůjčit jen pár prvků. Zkuste obléknout černé šaty s květy nebo zkombinujte tričko s květinovou výšivkou a delší sukni

Černá barva se hodí na každou příležitost a nikdy nevyjde z módy. Navíc přímo vybízí k oživení nějakým zajímavým doplňkem. Černé šaty s květy můžete nosit třeba s kloboukem, pokud máte náladu na více pozornosti, klidně k nim zvolte květinovou čelenku.

Skvěle vypadají také výrazné náušnice a náhrdelníky – právě ty Fridě pomáhaly upoutat pozornost na horní část trupu, což pro ni bylo důležité nejen kvůli prodělané obrně, ale především po autobusové nehodě, kdy jí kovová tyč prorazila pánev. Frida si zkrátka oblečením dopomáhala k tomu, aby i přes všechny peripetie, které ji v životě potkaly, působila jako silná žena plná života.

Její tvář je ikonická

Mimo typické šaty s květy, barevné sukně a velké šperky však můžete sáhnout i po kouscích, na kterých je umělkyně vyobrazená. Její tvář se srostlým obočím je natolik ikonická, že mnoha lidem stačí vidět pouze siluetu a je jim hned jasné, o koho jde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *