Skip to content

Jak sladit tenisky a šaty? Máme pro vás 6 tipů!

Kdysi byly vyhrazeny pouze pro sport a posilovny. Naštěstí pro nás se však věci změnily a nyní tenisky často okupují velkou část ženských botníků. Pokud byste měla vlastnit pouze jeden pár, zvolte pohodlné tenisky, a to zcela univerzální v bílé nebo nude barvě v minimalistickém designu! 

Věřte, že téměř každý outfit lze teniskami doplnit, ať už jde o elegantní kostýmek, ležérní kalhoty nebo šaty. 

To, že máte na sobě šaty v různých stylech rozhodně neznamená, že musíte obout podpatky. Věřte, že jakmile trendu tenisek propadnete (pokud se tak zatím nestalo), už nikdy neobujete jiné boty. Tedy až na výjimky.

Jak sladit tenisky a šaty?

Existují určitá pravidla, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování, jaké tenisky zvolit k různým šatům. Zvažte délku šatů, materiál, potisk nebo střih. Například vysoké tenisky se skvěle hodí k minišatům a naopak nejsou vhodné k midi délkám. Mohutné tenisky vypadají skvěle k maxi šatům. Vypadá to složitě, ale nelekejte se. Pokud dodržíte těchto 6 jednoduchých kroků, hravě zkombinujete tenisky se šaty jako profesionální stylista! 

  1. Bílé tenisky jsou základ šatníku a snadno je zkombinujete jak s jednobarevnými, tak se vzorovanými nebo pruhovanými šaty. Bílé tenisky jsou ekvivalentem černých podpatků, je to další nezbytný kousek pro všechny módní nadšence. Pokud nevíte s jakými základními kousky začít, volte značky jako Converse nebo Vans, jejichž plátěné tenisky (a nejen ty) jsou tak univerzální, že skvěle doladí každý outfit.
  2. K barevným teniskám oblečte šaty v neutrální barvě a naopak. Jednoduše nechejte jednotlivé kousky vyniknout.
  3. Když kombinujete šaty s teniskami, hodí se jakákoli délka šatů. Mnoho žen si oblíbilo kratší šaty v kombinaci s pohodlnými teniskami. Nebojte se však nosit dlouhé šaty nebo ty v midi délce.
  4. Doporučujeme vám nosit tenisky bez ponožek, případně si pořiďte nízké ponožky, které v teniskách téměř nepůjdou vidět. I tak se však ujistěte, že buď ladí s botami, nebo jsou neutrální barvy. Díky tomu budou vaše nohy vypadat delší.
  5. Pokud jste menší postavy, oceníte jistě u tenisek malou platformu, protože opticky prodlouží nohu. 
  6. Poslední krok je nejdůležitější, protože nyní musíte vybrat ten pravý kousek pro vás. Tak směle do toho!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *