Skip to content

Color blocking v přímém přenosu

Asi už jste se s pojmem color blocking setkali, ale víte jak jej zakomponovat do svých outfitů? Color blocking je styl, který k vytváření outfitů využívá vizuálně výrazné barvy. Barevné bloky mohou být vytvořeny pomocí stylingu různých barevných kusů dohromady.

Případně si můžete pořídit například šaty, které už v sobě color blocking mají zakomponovaný. Populárním se tento styl stal díky známému návrháři Yves Saint Laurent a následně si jej oblíbilo mnoho dalších návrhářů a módních nadšenců, a to hlavně milovníci jasných barev.

Proč color blocking využívat při stylingu vašich outfitů?

Color blocking může být pro vaši postavu extrémně lichotivý, pokud víte jak na to. Například silné svislé pruhy mohou pomoci opticky prodloužit vaše tělo. Podobně působí i monochromatický outfit, kdy si na horní i spodní část těla oblečete stejnou barvu. Použití tmavých odstínů a barev může zvýraznit určitou oblast a také vám poskytne zeštíhlující efekt.

Jak začít?

Chcete s color blockingem začít a nevíte jak? Začněme u vašich oblíbených barev. Které barvy vám nejvíce lichotí? Co na vás vypadá dobře a ladí s vaší pokožkou? Tyto barvy však nejsou jediné, které můžete použít, ale možná bude vhodné tyto odstíny umístit blízko k vašemu obličeji. Pro začátek můžete tento styl vyzkoušet pomocí doplňků. Využijte k tomu boty, kabelky, šátky, šperky a další doplňky.

Pravidla

Cílem color blockingu je vybrat barvy, které jsou na barevném spektru proti sobě, a spárovat je tak, aby se vytvořily zajímavé barevné kombinace (například žlutá a fialová nebo modrá a oranžová). Také můžete vytvořit barevnou rozmanitost, a to výběrem barev, které jsou ve stejné skupině na barevném spektru (růžová, oranžová a červená). Můžete také zkusit tyto dva přístupy zkombinovat tak, že si na spektru vyberete dvě barvy vedle sebe a do mixu přidáte jednu doplňkovou barvu. Doporučujeme se ale vyvarovat nošení příliš mnoha barev najednou. Naopak chybu rozhodně neuděláte, když do outfitu přidáte neutrální barvu (šedá, béžová, bílá, černá). Vzhledem k tomu, že kombinace jasných barev je pro mnoho z nás odvážná, je důležité začít s barvami, o kterých víte, že na vás vypadají lichotivě. Tak pusťte se do color blockingu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *