Skip to content

3 tipy, jak vybrat dámský letní overal

Toužíte doplnit svůj šatník o originální kousek, který jen tak někdo nepřehlédne? V tom případě se rozhodně zamyslete nad koupí dámského letního overalu. Je pohodlný, snadno se kombinuje a sluší každé postavě – pokud tedy víte, jak vybrat. V obchodech najdete nespočet dámských letních overalů, které více než cokoliv jiného připomínají pyžamo.

Takový model v šatníku zaručeně nechcete. Při výběru proto myslete na to, že potřebujete letní overal se zvýrazněným pasem a lehce odhaleným dekoltem. Nejlépe v takovém střihu, který se od pasu dolů rozšiřuje. Tyto zdánlivé detaily zaručí, že overal vytvaruje postavu a hezky sedne.

Overal pro všechny typy postavy

Můžete ho klidně nosit i v případě, že máte trochu větší bříško. Stačí jen sáhnout po kousku, který je v problematické oblasti volnější. Pokud vás trápí větší stehna a výraznější pozadí, zvolte tmavší model bez kapes v zadní části. Silnějším rukám zase skvěle sednou netopýří rukávy. Pozor dejte i na výběr správného materiálu. Na plus-size postavě vypadá úžasně jemný šifon, který krásně splývá a zbytečně nezdůrazňuje každý faldík.

Správný střih overalu vám však může pomoci i s optickým přifouknutím některých partií. To ocení především ženy s chlapeckou postavou, kterým vhodně zvolený letní overal pomůže vyčarovat křivky. Ideální jsou volánky, krajky a jiné zdobení.

S čím kombinovat dámský letní overal?

Nezapomeňte také na výběr správných doplňků. Dámský letní overal můžete kombinovat se slaměným kloboukem, květinovou ozdobou nebo třeba šperky v boho stylu. K některým kouskům se hodí také pásek. Pokud si vyberete overal s hodně hlubokým dekoltem, určitě slaďte i podprsenku.
A co když začne večer přituhovat? Letní overal vypadá skvěle s džínovou bundou, sakem i s koženým křivákem.

Věděli jste, že k popularitě overalů velkou měrou přispěla zpěvačka Cher, která je oblékala na své vystoupení? Často je nosil také legendární Elvis Presley, v dnešní době si je oblíbila třeba Victoria Beckham.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *