Skip to content

Elegantní móda pro každého: Vsaďte na overal!

Ať už je elegantní dámská móda běžnou součástí vašeho šatníku, nebo si potrpíte spíš na pohodlné oblečení, jedno je jisté –⁠ vždy se najdou chvíle, kdy potřebujete vypadat jako ze škatulky, ale nevíte, co na sebe. Jako by se všechny reprezentativní kousky ztratily v útrobách šatní skříně.

Pokud se vám také občas stává, že se s kombinováním elegantních outfitů trápíte, vsaďte na dlouhý jednobarevný overal. Vypadá luxusně a trendy look z něj sestavíte během chvilky. Stačí jen vybrat vhodné doplňky, přehodit kabát a můžete vyrazit.

Vyberte ten pravý…

Pokud chcete zkrátit čas, který ráno trávíte před zrcadlem, overal je tou pravou volbou. Stačí ho jen natáhnout, doplnit páskem, kabelkou a stylovou obuví a máte hotovo. Takové kombinování zvládnete, i když jste v oblasti módy úplný nováček. Aby váš elegantní outfit s overalem v hlavní roli byl perfektní, je však potřeba vybrat ten správný kousek.

Vysoká a hubená postava snese v podstatě jakýkoliv střih overalu. Důležité je zaměřit se hlavně na volnost pohybu a správnou velikost.

Plnějším postavám většinou sluší širší nohavice, od větších stehen pomůže odpoutat pozornost zajímavě řešená horní část overalu. Vhodnou volbou jsou tmavší odstíny, v některých případech mohou být hezké i svislé proužky.

Elegantní móda dá vyniknout spíše jednodušším overalům v tlumených barvách. Ideální je černá, tmavě modrá, khaki nebo třeba tmavě zelená, ze světlejších skvěle vypadá béžová. Pokud si troufáte, můžete sáhnout i po výraznějších odstínech, třeba jako naše modelka. K takovému overalu však musíte volit doplňky v neutrálních barvách.

Dámská elegantní móda se neobejde bez doplňků

Jednoduchý overal pozvednete o úroveň výše těmi správnými doplňky. Úžasná je kombinace s kvalitními pásky, můžete je však nahradit i zajímavým šátkem. Pokud jde o kabelky, overal si skvěle rozumí jak s psaníčkem, tak i s menší kabelkou přes rameno. Velká shopper taška naopak není tou nejlepší volbou.

Okouzlily vás elegantní overaly stejně jako nás? Inspirujte se naším výběrem a pořiďte si jeden kousek do svého šatníku.

Další inspiraci na dámskou elegantní módu najdete v článku Pracovní elegantní outfity podle Nikoly.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *