Skip to content

Elegantní retro outfit pro příjemné posezení s kávou

Retro trendy vám už nemusí být cizí. Oblečení v retro stylu přichází v roce 2022 na scénu a vy můžete být součástí. Stačí si pořídit pár základních kousků a retro outfit máte za pár vteřin sestavený. Jak ale poznáte, že je retro styl zrovna pro vás?

Vyplatí se investovat do retro kousků?

Jestliže se právě rozmýšlíte, zda se vám vůbec vyplatí pořídit si retro oblečení, máme pro vás pár rad, které vám zaručeně pomohou.

FAST FASHION RYCHLÁ MÓDA

Pod pojmeme fast fashion neboli rychlá móda se ukrývá trendy oblečení s nižší kvalitou. Pokud si tedy nejste jistí, zda bude retro outfit pro vás, můžete se zkusit inspirovat hnědými šaty Hugo Boss na naší modelce a pořídit si podobný kousek právě za dostupnější cenu. Vždy při nákupu myslete na to, že rychlá móda má často enviromentální či někdy i sociální dopady na obyvatele v zemi, kde byla vyrobena.

SLOW FASHIONPOMALÁ MÓDA

Naopak bychom vám vřele doporučili jít při oblékání cestou slow fashion. Pod tímto pojmem se tentokrát ukrývá kvalitní oblečení a nadčasové kousky, které si pořídíte třeba i z lokálních zdrojů. Samozřejmě musíte počítat i s vyšší cenou jakou mají právě šaty Hugo Boss. Na druhou stranu u pomalé módy máte téměř vždy 100% šanci, že vám vydrží roky, ne-li celý život.

Pokud i vy najedete na vlnu slow fashion zkuste investovat třeba i do kostýmků, společenských kalhot nebo doplňků. Zkrátka všeho, u čeho víte, že zaručeně vynosíte, a že se nejedná pouze o trend, ale o celoživotní záležitost.

TIP: u retro kousků vždy zvažte, zda danou věc vůbec vynosíte.

Co vy a retro outfity?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *