Skip to content

3 důvody, proč svetrové šaty s rolákem nesmí chybět ve vašem šatníku

Když venkovní teploty začnou pomalu padat, šaty většinou patří k prvním kouskům, které skončí zastrčené na dně skříně. A to je škoda! Zkuste lehké a vzdušné materiály vyměnit za kvalitní pleteninu a uvidíte, že se šatů nemusíte vzdát ani v těch největších mrazech.

Objevte hned 3 důvody, proč svetrové šaty s rolákem nesmí chybět ve vašem šatníku.

Pokud v chladných dnech chcete obléknout něco trochu jiného než kalhoty, svetrové šaty jsou ideální volbou. Dají se snadno kombinovat, a navíc jsou opravdu pohodlné. Nošení šatů v zimě si oblíbily i celebrity a nyní je ten pravý čas, abyste tento trend vyzkoušeli i vy!

1) Pletené šaty s rolákem sluší každému

Svetrové šaty s rolákem vám sednou, ať máte štíhlou postavu, nebo nějaké to kilo navíc. Stačí jen vybrat správný střih a vhodné barvičky.

Pokud jste hubená, vybírejte si upnuté šaty, které vás obepnou, máte-li křivky, vsaďte na méně přiléhavý střih a tmavší barvy. Dejte také pozor na různé vzory. Když sáhnete po pruhovaných svetrových šatech, volte spíš jemnější proužky –⁠ tenké a ne příliš kontrastní. I když se říká, že jsou to právě vodorovné pruhy, které opticky rozšiřují, baculky by si měly dát pozor i na ty svislé, které přitáhnou pozornost na každou křivku.

2) Objevíte nekonečné možnosti

Pletené šaty s rolákem můžete nosit na nespočet způsobů. Přehoďte přes ně vestičku, křivák nebo dlouhý kabát a vyhrajte se také s výběrem obuvi. Klidně je kombinujte s elegantními kozačkami i s moderními biker botami. Celý outfit pak dolaďte zajímavým páskem, punčochami, šálou či šátkem.

3) Svetrové šaty s rolákem jsou pohodlné

Pleteniny jsou praktickou a pohodlnou volbou především v podzimním a zimním období. Budete se v nich cítit, jako byste byla zabalená do deky – jsou splývavé, měkoučké a krásně se přizpůsobí pohybu. Pletenina je navíc materiál prodyšný, takže nehrozí, že vám v ní bude nepříjemné horko, když se delší dobu zdržíte v teplejší místnosti. Na druhou stranu však může snadno profouknout, proto se před větrem chraňte rafinovaným vrstvením.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *