Skip to content

Jak kombinovat barvy oblečení? Inspirujte se Marinou

Nevíte, jak správně kombinovat barvy oblečení? Inspirujte se Marinou, která černou ze svého šatníku vyřadila už dávno. Ukáže vám, jak jednotlivé kousky sladit, a navíc prozradí, jaké výhody jí její pestrobarevný styl do života přináší.

Mé jméno je Marina a pocházím z Bělehradu, ze Srbska. Už 10 let žiji v ČR, a tak mohu říct, že jsem tady doma. Kromě toho, že jsem maminkou 3letého chlapečka, pracuji jako Business Development Manager a mým koníčkem je operní zpěv. 

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Liší se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Ráda volím na všechny příležitosti elegantnější módu. Je ale zajímavé, že v mém šatníku černou jen tak nenajdete. Černé oblečení prostě nemám.  Zbožňuji barvy a pozitivní vibrace z barviček mi dělají den ještě hezčím. Také se snažím zjednodušit kombinování různých kousků oblečení tím, že si vybírám oblečení z jednoho dílu – overaly, šaty, … K tomu šperk, nebo jiný doplněk a mohu vyrazit do světa.

Tip: Pokud nevíte, jak kombinovat barvy oblečení, vsaďte na béžové, hnědé, šedé, námořnicky modré či olivově zelené kousky. Ty pak doplňte jednou výraznou barvou. Uvidíte, že s tímto postupem nemůžete šlápnout vedle. Další inspiraci můžete načerpat také v našich článcích – zjistěte, jaká barva se hodí k modré a které kousky vypadají nejlépe s šedou.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš? 

Řídím se myšlenkou, že méně je více, a raději si počkám na něco, co se mi bude moc líbit. Takže jeden pořádný kousek. Jsem ráda, že věci, které jsem si vybrala před více jak 10 lety, jsou stále in.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se ráda vracíš?

Moc ráda nakupuji, když jsem v Bělehradě, v mých oblíbených obchodech Balašević a PSfashion. Pokud se někdy ocitnete v Bělehradě, tak kromě krásných památek, vřele doporučuji se podívat po krásném oblečení.

Co pro tebe znamená udržitelnost v módě? 

Mám méně kousků oblečení a mohu je nosit delší dobu. A když se mi něco už nelíbí, nebo to nemohu již nosit, tak nenechám oblečení ve skříni ležet, ale daruji ho. 

Máš v šatníku nějaký úlovek se zajímavým příběhem? Jaký je nejdražší a nejlevnější kousek ve tvém šatníku?

Ráda sbírám šaty, které se nosí na ples, do divadla a na nějaké gala události. Když se na ně podívám, vždy ráda vzpomínám, kde ty šaty se mnou byly. A zpátky k těm barvám… Tím, že v soukromí, tak i do business prostředí chodím ve výrazných barvách, musím říct, že se mi ten můj výběr pozitivně osvědčil i v práci. Mám za sebou několik konferencí, na kterých mě po přednášce zcela lehce v davu lidí v černých a šedých oblecích našli nový budoucí obchodní partneři, a pak se i k té spolupráci a smlouvě dojde rychleji :).

Obměňuješ ráda a často doplňky – šperky, kabelky, nebo máš své stálé oblíbence?

Ráda nosím větší šperky kolem krku na jednobarevném oblečení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *