Skip to content

Jak na líčení očních linek, které odolají i tropickým letním teplotám?

Znáte to, teploty šplhají do nebeských výšin a vaše líčení dostává pořádně zabrat. Pokud se v létě nespokojíte pouze s řasenkou, máme pro vás tip a konkrétní návod, jak docílit dokonalého líčení očních linek. A to v jakémkoliv počasí!

A jak na bezchybné oční linky? Postupujte podle následujících kroků:

1. Příprava je nutná

Prvním a tím nejdůležitějším krokem je zvolit kvalitní produkty, které odolají potu. Linky nanášejte na nalíčené oko. Před samotným líčením očí je vhodné použít podkladovou bázi. Právě ta zajistí dlouhotrvající líčení a zabrání, aby se stíny slily do jednoho pruhu a linka vydrží déle.

2. Začněte s horním víčkem

Napněte horní víčko do strany. Držte špičku tužky co nejblíže k linii řas a nakreslete tenkou linku od vnějšího koutku oka k vnitřnímu koutku oka. Pokud chcete tlustou čáru, opakujte tento postup několikrát.

3. Pokračujte se spodním víčkem

Držte špičku tužky co nejblíže k linii řas a nakreslete tenkou linku od vnějšího koutku oka směrem k vnitřnímu koutku oka. Rovná čára by měla sahat jen do dvou třetin vašich spodních víček, aby vaše oči vypadaly větší. Úplné vykreslení spodních víček může způsobit, že vaše oči budou vypadat menší. Tento trend nechte spát v devadesátkách a v současnosti se mu raději vyhněte.

4. Propojte linky

Spojte oční linky ve vnějším koutku oka.

5. Vytvořte prodlouženou oční linku

Chcete-li nakreslit takzvané kočičí oko, nakreslete linii s úhlem nahoru od vnějšího koutku oka, přičemž jako vodítko použijte linii spodních řas. Vyplňte čáru silněji, abyste vytvořili tvar trojúhelníku.

6. Zafixujte líčení

Chcete-li vytvořit déletrvající oční linky, použijte štětec na oční linky nebo štětec na oční stíny a naneste oční stíny stejné barvy jako vaše oční linky.

7. Nebojte se barev

Tak zní náš poslední tip. Neomezujte se na líčení očních linek pouze pomocí černé barvy. Co byste řekli na tyrkysovou modrou nebo jemnou růžovou? Které jiné roční období se hodí k experimentování s různými odstíny více než léto? A jak zjistit, které odstíny ladí k vašim očím? Řiďte se barvou očí a volte líčení očních v podobném odstínu. Tím rozhodně neuděláte krok vedle. No a ty odvážnější z vás mohou naopak vyzkoušet barvy z opačného barevného spektra. Tak směle do toho!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *