Skip to content

Zjistěte, jak najít svůj styl oblékání

Chcete, aby vám to slušelo, ale v módě stále tápete a kombinování jednotlivých kousků vám moc nejde? A když už přece jenom sestavíte trendy outfit, necítíte se v něm sami sebou? Máme pro vás několik rad, jak najít svůj styl oblékání!

1. krok: velký audit šatníku

Nejlepším způsobem, jak najít svůj styl, je nahlédnout do šatníku a zhodnotit to, co už máte doma. I když si teď možná myslíte, že obsah vaší skříně je spíše nahodilý výběr oblečení, které k sobě vůbec nesedí, není tomu tak. Všechny vaše nákupy o vás něco vypovídají a vaším úkolem je zjistit co.

Pak se zamyslete nad tím, co mají jednotlivé kousky společné. Volíte tmavé barvy, vzory, pastelové tóny? Jsou na oblečení motivy a grafické potisky? A co střih? Je volnější, nebo naopak na tělo?

Zhodnocení stávajícího šatníku je prvním krokem, jak najít svůj styl oblékání. Pokud máte něco, co k vám neodmyslitelně patří, nezapomeňte to v této fázi zohlednit. Může to být třeba výrazná rtěnka, brýle nebo oblíbené boty. Jakmile vypátráte společné znaky vašich oblíbených kousků a zjistíte, co je pro vás typické, můžete pokročit dále a začít na svém osobním stylu pracovat.

2. krok: vyšperkujte svůj styl

Základy svého stylu oblékání už znáte, nyní je čas ho vyšperkovat tak, aby k sobě jednotlivé kousky seděly a vypadaly dobře. I když teď možná tápete, zkuste si najít obrázky outfitů, které se vám líbí. Je jedno, jestli použijete Pinterest, tištěný časopis nebo se necháte inspirovat na našem blogu. Když si uděláte vision board a uvidíte různé kombinace oblečení pohromadě, lépe pochopíte, jak by váš styl měl vypadat. Sepište si také, co vám nesluší – potřebujete vědět, v jakých barvách a střizích se necítíte dobře.

Extra tip, jak si najít svůj styl oblékání

Při nákupech oblečení myslete převážně na sebe. Pokud vám okolí neustále říká, že byste se měli oblékat víc barevně, elegantněji nebo ženštěji/mužněji, můžete se nad těmito radami zamyslet, ale v konečném výsledku vždy vybírejte podle sebe. Oblečení by mělo vyjadřovat vás samotné.

Tip: Postavte svůj šatník na kvalitních a nadčasových kouscích. Pánové se mohou inspirovat outfitem našeho modela, ženám doporučujeme nahlédnout na trendy oblečení zkombinované naší stylistkou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *