Skip to content

Jak oživit kostýmek? Doplňte ho kůží!

Určitě vám nemohl uniknout výrazný trend poslední doby. Kostýmek je nejen must have mnoha žen, ale je také velmi praktický. Stačí jej doplnit jednoduchým topem a stylový look je na světě. A protože fashion svět je plný kontrastů, máme pro vás tip, jak z elegantní sukně a saka vytvořit originální a trendy outfit.

Dalším materiálem, který si bude skvěle rozumět s kostýmkem je totiž kůže. Proto jsme si pro vás outfit v tomto stylu připravili. Nejdřív však troška historie.

Kdo proslavil dámský kostýmek?

Dámské kostýmky proslavila celosvětově známá módní návrhářka Coco Chanel. Ta našla inspiraci ve skříni svého přítele. Poznala, že mužské oblečení je pohodlnější, a chtěla osvobodit ženy od omezujícího oblečení 20. let, takže spojila mužské pohodlí s ženskou stránkou. No není to geniální? Rok, kdy Coco Chanel navrhla svůj první oblek – bundu s kožešinovým lemem a dlouhou sukni byl rok 1914. Kombo sukně a bundy se rychle stalo módním základem a drží se ny výsluní již více než sto let. Coco prohlásila, že tímto ženám dopřála možnost pohybu a hlavně možnost smát se a jíst, aniž by museli nutně omdlít. Když Gabrielle ‘Coco’ Chanel začala navrhovat, oblek byl zároveň spojen s emancipací žen. Dá se říci, že Coco vyvinula oblek, který vyhovoval rychle se měnícímu životnímu stylu moderních žen.

Kostýmek a kůže je perfektní dvojka

Toužíte i vy po kostýmku, který vynosíte nejen na byznys příležitosti? Zvolte krátce střižené sako s minisukní s trendy vzorem kohoutí stopy. Do práce jej unosíte s košilí a na neformální příležitosti s basic tričkem. Velkou roli zde hrají doplňky. Skvělou volbou pro nevšední a sexy vzhled je kombinace s koženými boots a koženou kabelkou. Kontrast v podobě elegantního kostýmku s drsným stylem kůže vypadá dokonale. Nyní už stačí takový look doplnit brýlemi a minimalistickými doplňky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *