Skip to content

Jak se nalíčit na svatbu? 3 profi tipy pro svatební hosty

Chystáte se na svatbu a nevíte, jak se nalíčit? Nebojte se, kryjeme vám záda! Připravili jsme si pro vás nejen inspiraci na jemný look ve slavnostních zlatavých tónech, ale i profi tipy, které zajistí, že vám make-up vydrží celý den.

Nezáleží na tom, zda jste host, doprovod nebo družička, v každém případě je důležité, abyste se cítili skvěle, a my věříme, že perfektní líčení na svatbu vám k tomu jednoznačně pomůže! Naučte se, jak se nalíčit na svatbu jednoduše a přitom stylově, a zjistěte, které produkty by vám neměly chybět v kosmetické taštičce.

1) Základem líčení na svatbu pro hosty je dokonalá pleť

Když se připravujete na svatbu, myslete na to, že jde o velký den především pro nevěstu – právě ona si zaslouží maximální pozornost. Při líčení proto zapomeňte na výrazný look, který by mohl přitáhnout všechny oči na vás, a vsaďte raději na přirozenost. Když se vám podaří vykouzlit dokonalou pleťovku, garantujeme vám, že nic víc než jemné líčení očí a rtů už nebudete potřebovat.

Vaším prvním krokem by měla být příprava pleti. Ta musí být čistá a odlíčená. Nejprve sáhněte po nemastném hydratačním krému na tvář a nechte ho důkladně vstřebat, klidně i půl hodiny. Když vaše pokožka bude mít dostatek vláhy, nestane se, že do sebe v průběhu dne začne vstřebávat make-up, takže líčení nezflekatí.

Pak už se můžete pustit do práce s dekorativní kosmetikou. Vsaďte na kvalitní podkladovou bázi, která vám pomůže dosáhnout vaší vysněné představy. Rozjasňující báze dodá šťavnatý efekt, matující je skvělá na mastnou pleť a zelená potlačí začervenání. Make-up volte spíše lehčí a důkladně ho zapracujte. Místo jedné velké vrstvy nanášejte menší množství po malých vrstvičkách. Prodloužíte tak výdrž a výsledný efekt bude přirozenější.

Extra tip, jak se nalíčit na svatbu: Hotové líčení přestříkněte fixátorem make-upu. Pokud tento produkt v kosmetické taštičce nemáte, nahraďte ho růžovou vodou ve spreji. Poslouží podobně.

2) Co nedělat při líčení na svatbu

Ať jste družička, doprovod či host, vyhněte se při líčení na svatbu výraznému třpytu. I když většina fotografů si v dnešní době se třpytkami poradí, pořád existuje riziko, že na některých fotografiích budete vypadat jako diskokoule. Ještě větší problém může nastat, pokud si nevěsta s ženichem objednali na zdokumentování jejich velkého dne i kameramana. Ten vám za výrazný třpytivý make-up look určitě nepoděkuje.

Při líčení na svatbu by hosté měli vynechat také HD pudr – produkt, který vypadá úžasně na kameře, ale při focení se silnějším bleskem může odrážet světlo a vytvořit efekt bílé, moučné tváře.

3) Přirozenost – jasná volba, jak se nalíčit na svatbu

Líčení na svatbu si většinou žádá jemné tóny. Vhodné jsou neutrální barvy nebo třeba slavnostní zlatá, kterou jsme pro svatební look zvolili i my. Hezké líčení však můžete vytvořit i s barvou roku 2022 – fialková Veri Peri je jasnou volbou nejen pro něžné víly. Líčení na svatbu je pro hosty většinou trochu jednodušší v tom, že nemusí dodržovat žádné barevné schéma. Pokud však patříte mezi družičky, ověřte si předem u nevěsty, zda chce, aby se ve vašem make-upu objevil nějaký konkrétní prvek či barva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *