Skip to content

Jak se obléct na pohovor: 3 tipy pro ženy

Máte před sebou skvělou pracovní příležitost, ale netušíte, jak se obléct na pohovor? Nebojte se, kryjeme vám záda! Moc dobře víme, že vymyslet vhodný outfit může být někdy pěkný oříšek. Vybrat kousky, které udělají dojem, není zas tak těžké.

Na schůzce s potenciálním zaměstnavatelem však hraje velkou roli i vaše pohodlí. Nepříjemný materiál nebo moc upnutý límeček vás mohou zbytečně znervóznit. Proto jsme si pro vás přichystali několik tipů, co si obléct na pohovor.

Proč vůbec řešit, co si obléct na pracovní pohovor, když vaše znalosti a praxe by pro firmu měly být tím nejdůležitějším? Třeba proto, že personalisté jsou také jenom lidé a stejně jako všichni dají na první dojem –⁠ často i nevědomky. Výzkumy dokonce naznačují, že váš outfit může ovlivnit i výši nástupního platu. A to už je pořádný důvod k tomu, nenechat výběr jednotlivých kousků na poslední chvíli a důkladně promyslet, co si obléct na pohovor.

1) Nastudujte si informace o společnosti

Outfit se vždy snažte přizpůsobit firemní kultuře. Zatímco v bankách je dress code poměrně striktní, na pohovor do marketingové agentury si naopak můžete dovolit zajímavé barvy a střihy. Myslete na to, že váš potenciální zaměstnavatel hledá někoho, kdo zapadne.

2) Vyhněte se vyzývavým kouskům

Hluboké výstřihy, průsvitné halenky a krátké sukně nechte raději ve skříni. Dobrou volbou není ani příliš silný make-up. Zvýrazněte buď oči, nebo rty, nikdy ne obojí a nevolte moc křiklavé barvy.

3) Hrajte na elegantnější notu

Nikdy nešlápnete vedle s čistým, upraveným a elegantním outfitem. Ať už sáhnete po kostýmkových šatech, nebo po kombinaci halenky a delší sukně, ve většině firem zabodujete. Volte nemačkavé materiály.

Jak se obléct na pohovor, když se hlásíte na manažerskou pozici?

Zvolte kostým s kalhotami nebo sukní, ideálně v neutrálních barvách. Nezapomeňte na silonky a kvalitní kabelku. Zapovězené jsou halenky, které odhalují ramena, páskové sandálky a hluboké výstřihy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *