Skip to content

Jak udělat drdol v 5 krocích

Co udělat pro to, abyste se naučili drdol dle aktuálních kurzů a sami doma? Navíc opravdu za pár minut!

Rozevlátý a uvolněný styl účesů se hlásí o své hlavní slovo. Pokud navíc máte svůj „bad hair day“, bude to o něco lepší, protože se vám s vlasy bude hned o něco lépe pracovat. 

S našimi tipy si pak vykouzlíte jednoduchý drdol, u kterého nemusíte trávit celé dopoledne. Skvěle je pak navíc využijete např. pro svatební účes nebo na jakoukoliv jinou společenskou akci. Plesová sezóna se blíží! 

Každá správná žena má v zásobě pár základních věcí, které pro běžný život potřebuje. Mezi ty patří například kvalitní fén, který vykouzlí bohatý objem, k tomu je potřeba nějaká tepelná ochrana, kterou využijete i v případě natáčení vlasů pomocí kulmy, případně žehlení za pomoci vlasové žehličky. 

V případě jednoduchého drdolu vám však postačí opravdu jen pár produktů.

Budete potřebovat:

 • Fén / Kulma na vlasy
 • Suchý šampon 
 • 2 gumičky
 • Fixační lak 
 • Hřeben / Tangle teezer
 • Masku na vlasy 

A jak na ten dokonalý drdol?

 1. Nejprve musíte docílit požadovaného objemu. Jak jsme již zmiňovali – vlasy můžete vyfoukat fénem, ale skvěle k tomu poslouží i suchý šampon. Ten aplikujte do vlasů v předklonu, vlasy následně prohrábněte rukama a následně pročešte, ideálně použijte známý hřeben Tangle Teezer, který zabraňuje lámání a třepení vlasů. Pro ještě vetší objem pak můžete využít i kulmu na vlasy. 
 2. Poté vlasy důkladně vyčesejte do vysokého ale nedbalého culíku. Pár tahy pak uvolněte několik pramínků kolem obličeje. Pokud máte však raději “přísnejší” vzhled, nechte je utažené. 
 3. Samotný culík pak můžete pouze smotat nebo zaplést do copu – ten bude působit romantičtěji.
 4. Následuje obtočení kolem gumičky a zpevnění drdolu.
 5. V závěru pak drdol obtočte ještě jednou gumičkou v barvě vlasů nebo použijte pinetky, které nebudou vidět a účes podrží. Výsledný look pak zafixujte lakem na vlasy. V případě jemných vlasů je to dokonce nutnost.

Zkusili jste drdol podle našich tipů? Podělte se s námi v komentářích o vaše zkušenosti. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *