Skip to content

Jak vybrat cestovní kufr: 4 praktické rady pro nákup zavazadla

Čeká vás dovolená, výlet nebo pracovní cesta a nevíte, jak vybrat ten pravý kufr? V tom případě stojíte před zásadním rozhodnutím. Je to totiž právě zavazadlo, které do velké míry ovlivní, zda bude vaše cestování bezproblémové a komfortní.

Zorientujte se s námi v široké nabídce a zjistěte, jak vybrat cestovní kufr – prozradíme také, jaký typ zavazadla je ideální do letadla!

1. Na velikosti záleží

Ať už vybíráte kufr, nebo plánujete koupi jiného typu zavazadla (cestovní tašky, krosny), velikost by měla být jedním z prvních parametrů, které vezmete v úvahu. Záleží nejen na tom, kam se chystáte a kolik věcí reálně potřebujete, v potaz musíte brát také své fyzické schopnosti. Se zavazadlem byste měli zvládnout bez problémů manipulovat i bez cizí pomoci.

Tip: Velikost cestovních kufrů se označuje podobně, jako je tomu u oblečení. Na krátké cesty sáhněte po zavazadlu velikosti S, které se dá využít i jako příruční do letadla, na delší výlety pro jednu osobu už volte spíše velikost M.

2. Jak vybrat kufr podle materiálu

Dalším důležitým faktorem, který je potřeba při výběru kufru zvážit, je jednoznačně materiál. Zatímco textilní kufr je lehký, skladný a cenově dostupný, skořepinový má výhodu ve vyšší mechanické odolnosti. Možností je také kožené zavazadlo, které je sice stylové, ale často velmi náročné na údržbu.

3. Jednoduchá manipulace je klíčová

Zaměřte se na to, zda je zavazadlo pohodlné při manipulaci – to je jedna z nejcennějších rad, jak vybrat cestovní kufr. Na trhu jsou modely se dvěma nebo čtyřmi kolečky, které mohou být z různých materiálů. Pokud vsadíte na dvě kolečka, očekávejte trochu složitější manipulaci. Na druhou stranu, kufr se sám od sebe nerozjede. Čtyři kolečka jsou zase zárukou jednoduchého ovládání na rovnějším povrchu, mohou však dělat problém v terénu. Zvažte také, zda zvolíte pogumovaná kolečka pro tichý pojezd, nebo odolnější variantu z plastu.

Tip: Při cestování by vám nemělo chybět ani malé zavazadlo, které budete mít stále při ruce. Nejpraktičtější je malá crossbody kabelka, batůžek nebo ledvinka.

4. Jak vybrat kufr do letadla

Pokud s novým kufrem plánujete cestovat letadlem a chcete ho využít jako příruční zavazadlo, dejte pozor na velikostní limit – většina leteckých společností ho má nastaven na 55 × 40 × 20 cm. Větší kufr si na palubu vezmete málokde. Myslete také na to, že vaše zavazadlo může být podrobeno detailní prohlídce, při které je možné kufr otevřít a prohledat, a to i za cenu poškození bezpečnostního zámku. Vsaďte proto na speciální TSA zámek, který pracovník kontroly otevře univerzálním klíčem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *