Skip to content

5 tipů, jak vybrat správné oblečení na jógu. Stavte na pohodlí a funkčnost, radí lektorka

Pokud už máte s jógou nějaké zkušenosti, jistě nám dáte za pravdu, že oblečení by mělo být především pohodlné a funkční.

Jestli jste ale ve světě jógy nováčkem, pak oceníte pár rad od zkušené instruktorky Klárky. Ta se s námi podělila o 5 tipů, jak najít ideální oblečení na jógu.

1. Funkční materiály

Základem vhodného outfitu na jógu jsou kousky vyrobeny z kvalitních materiálů s funkčními vlastnostmi. Možná se to na první pohled nezdá, ale jóga je poměrně náročná a při jejím cvičení se pořádně zapotíte. Je proto důležité, aby vaše oblečení odvádělo všechnu vlhkost.

Vsaďte na tenké a minimalistické materiály, ve kterých vám nebude příliš teplo, ale ani zima. Ideální volnou jsou funkční a prodyšné materiály, popřípadě 100% bavlna.

2. Padnoucí střihy

Oblečení na jógu by mělo být pohodlné, ale zároveň ne příliš volné či těsné. Volné oblečení je pohodlné na cvičení ve fitku, během jógy by vás ale mohlo vyrušovat a překážet vám při cvičení.

Zapomeňte však také na příliš těsné legíny či nepohodlnou sportovní podprsenku. Těsné oblečení je nejen nepohodlné, ale navíc vám může způsobit zdravotní problémy.

3. Elastická látka

Při výběru oblečení na jógu si všímejte také elasticity materiálů. Ta je klíčovým aspektem kvalitního sportovního oblečení. Při cvičení se totiž všichni chceme pohybovat svobodně a bez protivůle látky.

Sáhněte po pohodlných kouscích, o kterých během cvičení nebudete ani vědět.

Kvalitní oblečení by mělo být šité z flexibilních materiálů a zároveň zpevněno v částech, které potřebují větší oporu. Nemělo by nikde tlačit, zalézat ani zvýrazňovat nežádoucí místa.

4. Pohodlné kousky

Během cvičení jógy je důležité, abyste se dostali do naprosté pohody. K tomu vám pomůže klidná hudba, příjemná vůně a v neposlední řadě pohodlné oblečení.

Klárka nedá dopustit na sportovní kraťasy či legíny, kvalitní sportovní podprsenku a funkční tričko, které dokonale odvádí vlhkost a zároveň neomezuje v pohybu.

5. Stylové oblečení na jógu

Abyste se v oblečení cítili příjemně, je důležitý nejen výběr materiálů, ale také správný design. Pokud budete mít stylovou výbavu na jógu, jistě se na cvičení budete těšit ještě více.

Dnes už naleznete oblečení od výmyslu světa – různé střihy, motivy, barvy i designy. Je jen na vás, které kousky se stanou vašimi nejoblíbenějšími.Pokud navíc najdete pohodlné a stylové oblečení, je jen otázkou času, kdy jej začnete nosit i ven. Klárka na pohodlné sportovní oblečení už nedá dopustit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *