Skip to content

Připravte se na zimu! Máme pro vás návod, jak vybrat správnou velikost rukavic

Bez kvalitních rukavic se v zimě obejde jen málokdo. Nezáleží na tom, jestli je milujete pro jejich praktičnost, nebo je považujete hlavně za módní doplněk. Tak či tak je důležité, abyste zvolili správnou velikost. Pokud vybíráte v kamenném obchodě, neměl by to být problém, ale při objednání z internetu je nutné ruku pořádně přeměřit a nahlédnout do tabulky velikostí rukavic.

Přečtěte si, jak zjistit velikost rukavic, a naučte se správně přeměřit ruku, ať při online nákupech už nikdy nešlápnete vedle.

Velikost rukavic neodhadujte, raději pečlivě měřte

Pokud si chcete dopřát luxusní rukavice, které vám budou sloužit nejednu zimu, dejte si při jejich výběru opravdu záležet. Nejdůležitější je, aby vám perfektně padly. Jen rukavice ve správné velikosti zaručí pohodlí a 100% funkčnost. Příliš malé rukavice vás budou tlačit, u velkých zase hrozí, že nebudou držet pevně na ruce. Správná velikost rukavic je taková, kdy rukavice pohodlně sedí a obepínají ruku jako druhá kůže. Vůbec nevadí, když jsou spíše upnuté než volné – některé materiály, jako je třeba kůže, se totiž při nošení ještě trochu vytáhnou.

Vyberte ten správný druh

Ještě než začnete procházet tabulky velikostí rukavic, rozmyslete si, jaký model vlastně chcete. Pokud na studené ruce netrpíte a hledáte spíše stylový kousek, který vás nebude příliš omezovat, můžete klidně sáhnout po bezprstých rukavicích. Zahřejí, ale nemusíte je sundávat pokaždé, když potřebujete zkontrolovat telefon nebo vytáhnout drobné z peněženky. Při výběru tohoto typu rukavic odpadá problém s délkou prstů – stačí, když rukavice sedne přes dlaň.

Další variantou jsou palčáky. Jejich velkou výhodou je, že když máte všechny prsty pohromadě, mnohem lépe se prohřejí. Jsou tedy vhodné pro věčné zmrzlíky. Zde už délka prstů hraje roli, ale pořád nemusíte řešit, zda rukavice správně sedí v meziprstí.

Poslední možností jsou klasické prstové rukavice. Ty umožňují pohodlnější manipulaci s různými předměty, na druhou stranu však nezahřejí tak dobře jako palčáky. U tohoto typu rukavic je důležité vybírat velikost opravdu pečlivě. Jednotlivé prsty by měly být dlouhé tak akorát – nesmí vám na koncích zbývat moc místa a meziprstí musí být opravdu až u dlaně.

Jak zjistit velikost rukavic?

Nejlepší způsob, jak zjistit velikost rukavic, je přeměřit si svou dominantní ruku krejčovským metrem. Co to znamená? Praváci budou měřit pravou ruku, leváci levou – ruka, kterou používáte více, totiž často bývá nepatrně osvalenější, takže je i trochu silnější. Ruku je potřeba měřit v nejširší části kolem mírně vyklenutých záprstních kloubů. To znamená, že by dlaň neměla být narovnaná, ale naopak spíše mírně sevřená. Z naměřeného obvodu v centimetrech pak snadno zjistíte správnou velikost rukavic přímo pro vás.

Velikost rukavic: Tabulka

Dámské rukavice

Odvod dlaně v cm16181920222324
Velikost v coulech66 ½77 ½88 ½9
Americké číslováníXXSXSSMLXLXXL

Pánské rukavice

Odvod dlaně v cm202223242627283031
Velikost v coulech7 ½88 ½99 ½1010 ½1111 ½
Americké číslováníXXSXSSMLXLXXL3XL4XL

Inspirujte se trendy outfitem naší modelky. Nyní, když už víte, jak vybrat správnou velikost rukavic, pro vás nebude problém nakoupit vše online v pohodlí domova!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *