Skip to content

Jak vyprat kšiltovku? Známe jednoduchý návod!

Kšiltovka je doplněk, se kterým nemůžete šlápnout vedle. V kurzu je už celá léta, a i když původně pochází ze sportovního prostředí, svou cestu si našla i na módní mola. Podtrhne jakýkoliv outfit v neformálním stylu, ochrání před sluníčkem a je nepostradatelná ve dnech, kdy ráno mrknete do zrcadla a zjistíte, že máte „bad hair day“.

Kšiltovka má zkrátka samé výhody – až na jednu výjimku – nemůžete ji jen tak hodit do pračky. Pokud vás tento fakt od její koupě odrazuje, nemusíte se bát. Způsobů, jak vyprat kšiltovku, je nespočet a nejsou ani tak složité. Zjistěte spolu s námi, jak na to!

Pravdou je, že kšiltovky na naší hlavě dostávají pěkně zabrat. Na vnější stranu neustále svítí sluníčko, zatímco ta vnitřní je vystavena potu, zbytkům hair stylingových přípravků a často i make-upu. Pokud navíc uvažujete nad koupí kousku ve světlé barvě (třeba pastelové), je jasné, že dříve nebo později se na čepici nějaké skvrny objeví. To by vás však od koupě rozhodně nemělo odradit. Když víte, jak vyčistit kšiltovku, můžete si pořídit klidně i sněhově bílou, stejně jako naše modelka.

Než začnete řešit, jak vyčistit kšiltovku, myslete na prevenci

Věděli jste, že kšiltovku můžete naimpregnovat podobně jako boty? V obchodech koupíte nejrůznější spreje určené speciálně na kšiltovky a občas se můžete setkat také s tím, že prodejci nabízejí impregnaci přímo jako službu. Tento krok prodlouží životnost kšiltovky a zabrání jejímu vyšisování sluníčkem či potem. Zároveň pomůže zmírnit ušpinění, které vzniká denním nošením.

Návod, jak vyprat kšiltovku

Pokud si chcete péči o čepici s kšiltem maximálně zjednodušit, zřejmě vás zajímá, jak vyprat kšiltovku v pračce a zda je to vůbec možné. Pravdou je, že nejde o tu nejlepší cestu, jak se zbavit skvrn – především proto, že čepice může při praní ztratit tvar. Na druhou stranu, na některých novějších modelech najdete informaci, že jim pračka nevadí. Proto se vždy řiďte štítkem, který je na čepici z vnitřní strany.

Osvědčenou metodou, jak vyprat kšiltovku jakéhokoliv typu, je vlažná voda v umyvadle, jemný prací prostředek a houbička, případně měkký kartáček. Nejprve si vyzkoušejte stálost barev. Navlhčete hadřík, přidejte prací prostředek nebo odstraňovač skvrn, který se chystáte používat, a očistěte malý kousek čepice, ideálně z vnitřní strany. Následně místo přetřete čistým hadříkem a nechte oschnout na vzduchu.

Když se barva změní (což se u novějších kousků většinou neděje), musíte kšiltovku vyprat bez pracího prostředku. Je-li vše v pořádku, ponořte kšiltovku do vody s pracím práškem a opatrně ji vyčistěte hadříkem, houbičkou nebo třeba zubním kartáčkem. Následně ji důkladně propláchněte pod tekoucí vodou.

Na závěr to nejdůležitější – kšiltovku vysušte ručníkem a její vnitřek vycpěte, ať předejdete ztrátě tvaru. Můžete použít míč, utěrky nebo (pokud jste ji nenamočili celou) si ji nechte uschnout rovnou na hlavě.

Tip: Chcete-li se vyhnout praní kšiltovky, pečujte o ni pravidelně. Využijte lepicí válečky a jemný kartáček na sucho.

Teď, když už víte, jak vyčistit kšiltovku od potu, prachu či make-upu rychle a jednoduše, zařaďte ji mezi své každodenní módní doplňky. Inspirujete se naším výběrem a sáhnete po trendy bílé čepici, nebo zvolíte raději barvičky?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *