Skip to content

Jaká barva se hodí k modré? Objevte překvapivé kombinace!

Modrá je v posledních letech opravdu oblíbená, a to nejen ve světě módy. Z průzkumů vyplývá, že přibližně polovina Američanů ji má raději než ostatní barvy. Možná za to může fakt, že modrá na většinu lidí působí uklidňujícím dojmem a symbolizuje uspokojení a soulad.

Je tato barvička zastoupena i ve vašem šatníku? V tom případě byste měli vědět, jaká barva se hodí k modré a s čím jednotlivé odstíny sladit.

Není modrá jako modrá

Ještě než vám prozradíme, jak kombinovat modrou barvu, zkuste si udělat malý průzkum šatníku a podívejte se, jaké odstíny vlastně máte doma. Zatímco pomněnková si vyloženě říká o starorůžové doplňky, k námořnické modré se trochu víc hodí třeba vínová.

Královská modrá není přehnaně zářivá a na první pohled působí elegantním dojmem. Můžete ji kombinovat podobně jako černou –⁠ je tedy ideální barvou pro všechny základní kousky, od triček až po kalhoty.

Námořnická modrá vybízí ke klasickému spojení s červenou a bílou. Pokud však chcete být originální, zkuste k ní obléknout oranžovou.

Pomněnková se v posledních letech často označuje také jako baby blue. Je mladistvá a perfektně sedne k blonďatým vlasům. A s čím kombinovat modrou v pomněnkových tónech? Dobrou volbou je růžová, chybu neuděláte ani se žlutou.

Tyrkysová je na rozhraní modré a zelené. Působí svěže, čistě a evokuje pohled na mořskou hladinu. Vypadá skvěle se zlatou, žlutou i s ostatními odstíny modré.

Berlínská modř je vlastně modrá barva s fialovým podtónem. V kombinaci s červenou a růžovou sluší výraznějším typům, jemnějšího efektu dosáhnete, když k ní obléknete pastelové odstíny.

Oblíbené kombinace barev s modrou

Pokud nevíte, s čím kombinovat modrou, zkuste si s námi sestavit pár základních outfitů. K modrým džínám vypadá skvěle růžové tílko, můžete však zkusit i něco zajímavějšího – jednoduše tyto dvě barvičky obraťte a oblékněte růžové kalhoty s modrým tričkem nebo svetříkem.

Oranžová – doplňková barva k modré

Kombinace modré barvy s oranžovou bude vždy vypadat dobře. Podle teorie barev jde o dvě doplňkové barvy, které by se daly označit jako protipól. Vedle sebe se zvýrazní, při překrytí se naopak neutralizují, čeho využívají například vizážistky při zakrývání modrých kruhů pod očima.

Když už víte, jaká barva se hodí k modré, co takhle obohatit šatník o pár stylových kousků? Zkuste třeba růžové či oranžové tepláky. V kombinaci s poměnkovou, námořnickou nebo berlínskou modří s nimi rozhodně nešlápnete vedle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *