Skip to content

Vysoká škola stylu: Víte, jaká barva se hodí k zelené?

Možná už víte, že barvou roku 2022 je něžná Veri Peri. Na módních molech se však letos zrodil ještě jeden trend – návrháři si zamilovali zelenou. I když se objevila především v kolekcích na jaro a léto, můžete ji bez obav zakomponovat také do zimních outfitů. Alespoň v šedivém davu opravdu zazáříte.

Pokud si tedy na zelenou troufáte, čtěte dál. Prozradíme vám, jaká barva se hodí k zelené, a ukážeme, jak je jednoduše kombinovat.

Odvážný color blocking

Hned na začátek máme tip pro všechny odvážlivce. Vsaďte na color blocking a zkuste vymyslet outfit složený z 2–3 výrazných, kontrastních barev. Nejjednodušší možností je vybrat ty, které na barevném kruhu leží proti sobě. V případě zelené to tedy bude červená. Párovat však můžete také barvy ležící vedle sebe, nebo zkrátka ty odstíny, které se vám líbí.

Vsaďte na jednoduchost a neutrální tóny

Pokud se vám představa barevného outfitu moc nepozdává a raději byste zelenou využili jen na oživení, inspirujte se naším modelem. Tento rok je jednoznačně nejvíce trendy sytá trávová zelená. Vyberte si jeden až dva kousky v tomto odstínu a zakomponujte je do outfitu. Může jít o kabelku či pásek, my jsme zvolili čepici a detail na botách. Zbylé oblečení by pak mělo být spíše v neutrálních tónech. Zelená si bude skvěle rozumět s černou, bílou, béžovou i šedou.

Jaká další barva se hodí k zelené?

Dále můžete zelenou kombinovat také s různými odstíny žluté. Tyto barvy spolu na barevném spektru sousedí, takže v outfitu budou perfektně fungovat. Hezké je také spojení se sousedem z opačné strany, tedy s modrou. Tady už je však potřeba trochu více přemýšlet nad volbou správných odstínů.

Nezáleží na tom, zda se pustíte do odvážné kombinace s červenou, nebo do mixování se žlutou a modrou. Tak či tak, zelená ve vašem šatníku zkrátka nesmí chybět! Inspirujte se naším výběrem:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *