Skip to content

3 tipy, jak na kombinace barev s šedou

Patříte k těm, kteří se šedé barvě v šatníku vyhýbají, protože ji mají zaškatulkovanou jako nudnou? Je nejvyšší čas tenhle názor přehodnotit! Je sice pravda, že oblečení komplet do šedé moc nezaujmete, ale co takhle vsadit na kombinace barev s šedou? Vybrali jsme pro vás pár barevných spojení, ve kterých šedá působí neuvěřitelně šmrncovně. Přesvědčte se sami.

Šedá v něžném stylu

Šedá barva si skvěle rozumí s pastelovými odstíny. Něžným duším proto nejde doporučit nic jiného, než sladit ji s růžovou – barvou jemnosti, romantiky a lásky. Toto barevné spojení si rozhodně nemusí odpírat ani pánové. Věděli jste, že ještě v 19. století bylo růžové oblečení typicky mužskou záležitostí? Společnost růžovou vnímala jako válečnickou a maskulinní. Perfektně vypadá také spojení šedé a světle modré.

Kombinace šedé a hnědé zaujme

Kombinace hnědé a šedé je poměrně neotřelá, přesto skvěle ladí dohromady. Spojení těchto neutrálních barev působí nejlépe, když k němu přidáte ještě nějaký zajímavý prvek, třeba doplněk, vzor nebo texturu. Volte spíše teplejší odstíny hnědé, které celý outfit hezky osvěží.

Barvy roku 2021

Pro odvážnější look spojte dohromady barvy roku 2021 – šedou a žlutou. Ladí spolu opravdu dokonale. Zatímco šedá je neutrální, žlutá je výrazná a temperamentní. Poměr obou barviček si zvolte podle toho, jak moc chcete být vidět. Pokud se v oblasti módy ještě necítíte silní v kramflecích, vsaďte spíš na šedý outfit se žlutými doplňky.

Jemná kombinace šedé a béžové

Kombinace šedé a béžové funguje stejně dobře jako spojení bílé a černé. Občas se dokonce můžete setkat s tím, že šedá je označovaná jako nová černá, zatímco béžové se říká nová bílá. Outfit složený z šedých, béžových a bílých kousků působí čistě a upraveně. Stejně jako u kombinace šedé a hnědé i v tomto případě můžete zvolit jeden prvek, který celý outfit rozsvítí, třeba výrazné boty.

Naše oblíbené kombinace barev s šedou už znáte, podělte se s námi v komentářích, jaké spojení preferujete vy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *