Skip to content

Návod, jak na trendy kombinace barev s khaki zelenou

Doby, kdy khaki barva byla doménou ozbrojených složek, jsou dávno pryč. Dnes ji můžete vidět na módních molech i v ulicích a je čím dál populárnější. Proč? Nejen, že sluší každému, ale navíc se velmi snadno nosí. Patří totiž k zemitým barvám, které není těžké sladit se zbytkem outfitu.

Může být i lehce do béžova, jednoznačně nejznámějším odstínem je však khaki zelená. A právě na tu se zaměříme – prozradíme nejen, jak na kombinace barev s khaki zelenou, ale také, jak lidé v oblečení této barvy působí na své okolí.

Psychologie barev letem světem

Khaki je vlastně kombinací zelené a hnědé. Jde tedy spíše o neformální barvu, která není moc vhodná na slavnostní večeře, plesy nebo seriózní meetingy. Mnoho lidí si ji spojuje s outdoor oblečením, rozhodně se však nemusíte bát, že když sáhnete po khaki, budete vypadat jako zálesák. Hodně totiž záleží, jaké konkrétní kousky obléknete a jak je sladíte.

Na jednu stranu může khaki oblečení působit přísně, především proto, že si tuto barvu mnoho lidí spojuje s armádou. Pokud však sáhnete po lehounkých hnědozelených šatech, naznačíte spíš svou lásku k přírodě a svobodomyslnost. Khaki tak můžete bez problému kombinovat v různých stylech.

Obecně by se však dalo říct, že lidé, kteří obléknou tuto barvu, působí zodpovědně, vážně a pevně nohama na zemi.

Jak na kombinace barev se zelenými khaki tóny?

Khaki je vlastně tlumená zelená barva – nejjednodušeji ji tedy sladíte, když si uvědomíte, jak fungují kombinace barev se zelenou. Poradíme vám, že perfektně vypadají třeba odstíny žluté nebo modré. A právě ty můžete krásně spojit i s khaki barvou, stačí jen sáhnout po tlumenější verzi. Fungovat bude třeba hořčicová nebo modrý denim.

Další možností je zvolit příbuzné odstíny, jako je například cihlově červená, oranžová nebo různé tóny hnědé. Kombinace těchto barev s khaki zelenou vám pomůže vytvořit perfektní podzimní outfit.

Pro milovníky minimalismu pak doporučujeme vzít si příklad z naší modelky, která zvolila opravdu jednoduchou barevnou paletu. S černou, bílou a béžovou zkrátka nemůžete šlápnout vedle.

Když už víte, jak na kombinace barev s khaki zelenou, pusťte tento zajímavý odstín do svého šatníku. Inspirujte se naším výběrem a pořiďte si kousky, se kterými na podzim zazáříte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *