Skip to content

Jak vybrat letní outfit, který vás nezradí ani v těch největších vedrech

Ať už je pro vás léto ve znamení akce, nebo ho raději věnujete odpočinku, jedno je jisté – potřebujete letní outfit, ve kterém se budete cítit pohodlně. Bohužel, je stále těžší a těžší vybrat kousky, které vás nezradí, jakmile teploměr ukáže přes třicet stupňů.

Proto jsme si pro vás připravili pár tipů, po jakém oblečení v horkých letních dnech sáhnout a čemu se naopak vyhnout. Pokud tedy o prázdninách chcete obléknout perfektní letní outfit, rozhodně čtěte dál.

Outfit na léto zvolte vzdušný

Víme, že kousky na tělo jsou sexy a na letní párty v nich rozhodně oslníte, v horkých dnech vám však mnohem lepší službu prokáže vzdušné oblečení. Vsaďte na volné rukávy, široké nohavice a oversized kousky. Letní outfit krásně oživí také rozparky a průstřihy.

Vyberte vhodné materiály

Oblečení z džínoviny a některých syntetických tkanin v létě není moc praktické. Zkontrolujte si proto etikety a vybírejte hlavně kousky z bavlny, lnu nebo bambusového vlákna. Dobrou volbou je také hedvábí, které příjemně chladí. Myslete však na to, že na rozdíl od předchozích jmenovaných nedokáže tak dobře absorbovat vlhkost.

Letní outfit v těch správných barvách

Vyberte si odstíny, které tolik nepřitahují sluneční paprsky (zkuste třeba odstín Veri Peri). Doporučujeme také úplně vynechat černé kousky – intenzivní vystavování sluníčku může vést k jejich postupnému vyšisování. Pokud se ani tak nechcete černé vzdát, ujistěte se, že máte dobrý prací prostředek, který pomáhá barvy chránit, a rozhodně nesušte prádlo na sluníčku.

Sáhněte po kvalitních špercích

V horkých letních dnech noste minimum šperků a sáhněte po těch kvalitních. Pozor na dlouhé náhrdelníky, které se mohou nepříjemně lepit na kůži, a na levnou bižuterii – ta by kontakt s potem vůbec nemusela zvládnout.

EXTRA TIP: Místo šperků sáhněte raději po slunečních brýlích nebo praktickém slamáku.

Prohlédněte si kousky, ze kterých jsme sestavili outfit na léto my! Inspirujte se a připravte se na horké dny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *