Skip to content

Pohodové a ležérní outfity podle herečky Sabiny

Inspirujte se ležérními outfity herečky Sabiny. Pokud si potrpíte na pohodlí, její styl je pro vás to pravé ořechové. Ahoj! Jmenuji se Sabina V. a jsem rodilá pražačka. Vystudovala jsem herectví na konzervatoři a posléze na vysoké škole teorii divadla a filmu. Živím se herectvím a k tomu si přivydělávám po různých brigádách.

Mimo herectví miluji výtvarné umění, bytový design, fotografii, čtení a courání s kamarády po městě. A také svého psa – dalmatina Darcy. Ta chodí všude s námi.  

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš?

Mám hodně ležérní styl, až pánský, řekla bych. Nejraději nosím legíny, tepláky, volné kalhoty nad kotníky, černé sako, košile, klobouky nebo kulichy a třeba oversize mikinu. Dříve jsem se oblékala dost extravagantně – všude samá barva, samý potisk. Dnes už raději volím basic kousky. Je to takový styl: „na lítačku‘‘ nebo ,,vezmeš a jdeš‘‘.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Mé mladší já by vlétlo bez rozmyšlení obchodu a vzalo to, co se mu spontánně líbí. Dnes už nad tím přemýšlím víc. Jednou se inspiruji na sociálních sítích, podruhé na ulici, ale také mě ovlivňuje hudba nebo momentální nálada. Dokonce si v hlavě sestavuji různé modely a styly, které pak reálně kombinuji a vytvářím si tak svůj vlastní styl. 

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Já moc na značky nejsem. I když jsem také měla takové období, kdy jsem tomu podlehla. Tuto dobu jsem dovršila koupí Gucci tenisek za třináct tisíc hadrů. Nakonec v nich vůbec nechodím, abych si je nevyšlapala nebo si nepřitáhla do života lidi, u kterých tyto věci sklízí obdiv. Ale občas si zaflexím :D. Moji oblíbenci jsou: Levis a Nike.  Boty mám ráda Adidasky, Vansky a Conversky.

Zajímáš se o udržitelnou módu, nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Čím dál víc. Je příjemné na sobě nosit kvalitní materiály, které jsou navíc šetrné k planetě. Kromě kvality pak také koukám na cenu. Asi mě nepřestane bavit ukořistit hodně hudby za málo peněz. To je důvod, proč teď nejčastěji kupuji oblečení z druhé ruky, a to buď na Vintedu, v second handu nebo po všelijakých výprodejích a bazarech. Originalita je pro mě také rozhodující aspekt. Mám osypky z toho nosit něco, co nosí každý.

Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku?

Nejraději má teď culottes semišové kalhoty, které mám rovnou ve dvou barvách – šedé a černé, slaměný klobouk a černého bombera.

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ, nebo máš své stále oblíbence? Jaké kousky kombinuješ se svými ležérními outfity?

Na šperky si moc nepotrpím. Nosím jen hodinky a na krku zlatý medailonek. Občas si dám na ruku nebo nohu nějaký ten náramek přátelství, který si buď sama upletu nebo koupím. Nicméně stále marně čekám, až mi ho zas jednou někdo vyrobí, jako tehdy v devadesátkách. Kabelky nosím jedině v crossbody stylu. Já jsem na tohle blázen – tu do ruky nebo přes rameno jsem schopná někde nechat. Co miluji – jsou batohy. Tahám všude miliony věcí, takže je to pro mě takový pokojíček na zádech. Nejraději mám černý pánský Herschel nebo růžový Kanken.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *