Skip to content

Máte jemné zplihlé vlasy? Poradíme vám, jak o ně pečovat

Jemné vlasy bez objemu jsou noční můrou mnoha žen. Říká se, že objem dělá dojem a žádná z nás netouží po zplihlé koruně krásy. Jak se ale starat o vlasy, které jsou jemné a nedrží tvar? Řešením je správná péče a vhodný účes.

Příčin, proč jsou vaše vlasy bez života, může být několik. Jemné vlasy mohou být dány nesprávnou životosprávou, stresem, nedostatkem vitamínů i nesprávnou péčí. Takové vlasy jsou navíc náchylnější k poškození, takže stačí jedno nesprávné umytí či nevhodný typ kartáče a vaše vlasy jsou ještě zničenější. Víte, jak o jemné a zplihlé vlasy pečovat a jaký účes zvolit?

Základem je správná péče

Ještě před tím, než se pustíte do mytí a následné úpravy, naneste si na vlasy masku či olej určený pro jemné vlasy. Následně vlasy omyjte šamponem, případně použijte kondicionér. Vyhněte se však přípravkům se silikony, které vlasy zbytečně zatěžují a zbavují jejich požadovaného objemu.

Řada odbornice:

Čím méně látek se nachází ve složení šamponu, tím méně by měl zatěžovat vaše vlasy. Příliš mnoho ingrediencí jemným vlasům škodí, i když jsou přírodního původu.

Před následnou úpravou většina žen sáhne po pěnovém tužidle, které slibuje úžasný objem i pro jemné vlasy. Nedejte se však zmást – pěnové tužidlo vaše vlasy zatěžuje a hrozí, že po vysušení budou ještě zplihlejší.

Místo tužidla použijte objemový sprej, který rovnoměrně nastříkáte ke kořínkům. Řešením může být také suchý šampon, případně objemový prášek.

Nejlepší účesy pro jemné vlasy bez objemu

Krátké či déle? Ani odborníci se v otázce vhodných účesů pro jemné a zplihlé vlasy neshodují. Jedni říkají, že krátký účes dodává objem, druzí varují, že sestřižení může vlasům ubrat plnost. Záleží tedy na tom, kolik vlasů máte a jaké jsou kvality.

Čarovat však můžete s natáčkami, gumičkami, čelenkou či se stuhami do vlasů. Nic nezkazíte, pokud si uděláte klasický drdol, kolem kterého převážete barevnou stužku či gumičku. Máte-li kratší vlasy, můžete si na noc nasadit natáčky a ráno vlasy pročesat.

Skvěle bude vypadat i culík s několika pramínky kolem obličeje. Vlasy můžete opatrně natupírovat a dodat jim tak požadovaný objem.

Naučte se pracovat s jemnými vlasy a dodejte jim objem pomocí správné péče a také účesy. Skvělým pomocníkem jsou výrazné čelenky, gumičky či stuhy, které vlasy opticky nadzvednou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *