Skip to content

Minišaty jak horký trend léta 2022. Už je máte v šatníku?

Teploty šplhají do nebeských výšin, a to znamená, že všichni dáváme přednost úspornějšímu oblečení a příjemným materiálům. Naštěstí aktuální trendy velí odhalit nohy a vykročit ve stylu mini. Trend mini spatřil světlo světa poprvé v 60. letech, kdy návrhářka Mary Quant objevila krásu minisukně, jasného předchůdce minišatů. 

My můžeme být rády, že se trend mini neustále vrací na výsluní, protože sukně či šaty v této délce vypadají jednoduše božsky. A že žádný mini trendy kousek zatím ve skříni nemáte? Tak to rychle utíkejte a pořiďte si alespoň jedny takové minišaty.

Jaký odstín zvolit?

Co se týče výběru konkrétních šatů, máte nespočet možností. Vy, které preferujete minimalismus a spíše tlumené odstíny, oceníte opravdu velký výběr takových kousků snad ve všech obchodech a buticích. Mezi klasickými kousky v neutrálních barvách však letošní sezonu naleznete také oblečení v sytých odstínech modré, zelené, červené či růžové. A pokud nevíte, kterou z barev si vybrat, zvolte minišaty v barvě duhy s nařasenými rukávy. Věřte, že v takovém originálním kousku vás opravdu nikdo nepřehlédne.

Minimalistické doplňky

Minišaty mají ukázat vaše přednosti, takže je nemusíte příliš zdobit. Měl by stačit tenký náhrdelník a jemné náušnice. Pokud chcete, přidejte tenký náramek nebo doplněk k hodinkám. Když máte na sobě tak výrazný kousek jako minišaty, měly by hrát prim v celém outfitu. Chcete-li vypadat vyšší, noste boty, které prodlužují nohy a volte tedy podpatky. Pokud nepotřebujete nutně postavu opticky prodloužit, vsaďte na pohodlí v podobě jednoduchých bílých tenisek.

Minišaty na různé příležitosti

U minišatů se všeobecně snažte volit menší výstřih, abyste nepůsobila příliš vyzývavě. Samozřejmě, že co se týče módy, vždy záleží na vás a vašich pocitech, ale pamatujte na to, že pokud se v outfitu cítíte vy skvěle, působíte stejně okouzlujícím dojmem i na ostatní. A kam můžete minišaty nosit? Máte nespočet možností! Oblečte je do práce, do školy nebo na posezení s přáteli. Myslete na to, že takový módní kousek je sám o sobě dostatečně výrazný, takže jej doplňte pouze pohodlnými teniskami, slunečními brýlemi a proutěnou letní taškou. Váš pohodový outfit tak bude na jedničku s hvězdičkou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *