Skip to content

“Nahé” líčení pro svatebčanky, které podtrhne přirozenou krásu

Svatba, na kterou jste pozváni se blíží a vy stále nemáte vizážistku? Inspirujte se tipy, díky kterým vykouzlíte nude svatební líčení podle vašich představ. A to i když jste úplný začátečník. Držte se základních pravidel, které zaručí nejen to, že make-up vydrží celý den, ale i to, že budete vypadat dokonale. Znáte všechna tato pravidla?

Příprava před svatbou je základ

Jak se říká: „trénink je základním klíčem k úspěchu.“ Zkuste svou představu svatebního make-upu zrealizovat nanečisto před svatbou. Nezapomeňte si napsat do poznámek, jaké konkrétní produkty jste použili. Důležité je i pořadí produktů. Předejdete tak zmatkům ve svatební den, kdy budete muset být po ruce nevěstě.

Kvalitní produkty nestačí, protože bezchybný make-up se odvíjí od jedné zásady. Tou je bezchybná a správně připravená pleť. Den před svatbou můžete pleť vyživit textilní hydratační maskou nebo se předem poradit s kosmetičkou o vhodném ošetření pleti. Nejvíce doporučované je hloubkové čištění pleti, aby nebyly zanesené póry.

Svatební triky vizážistů

Každý chceme slyšet nějaký zázrak, po kterém budeme vypadat dokonale. Takový bohužel neexistuje. Co však ale existuje jsou triky, které k perfektnímu looku dopomohou. Tajný trik make-up artistů: “na připravenou pleť naneste make-up, který hned nezapudrujete,” říká profesionální vizážistka. Z toho důvodu, aby měl čas se do pleti vstřebat. Jestliže nejste fanoušci make-upu, zvolte CC krém Mádara, který obsahuje certifikované výtažky z rostlin a zakládá si na udržitelnosti. Zatímco se make-up do pleti vsakuje, můžete se pustit do líčení očí. Výhodou je i to, že můžeme pod očima otřít opadané stíny a poté v klidu look dokončit. Všimněte si, že na některých místech pleť vstřebala více make-up než jinde. Na tyto části make-up ještě naneste a navlhčenou houbičkou zapracujte.

TIP: aplikujte make-up na krk i dekolt, aby celkový vzhled vypadal sjednoceně.

Krémové produkty vítězí v přirozenosti. Proto, než se pustíte do pudrování, zvažte použití krémových produktů. Potřebujete k tomu sice trochu zručnosti, ale všechno je možné se naučit. Krémové produkty se lépe zapracují do pleti a výsledek je mnohem jemnější. Třeba krémový rozjasňovač dokáže s pletí zázraky. Vsaďte i na gelové oční linky. Mají tu výhodu, že na oku vydrží mnohem déle oproti lince v tužce. K aplikaci je zapotřebí úzký štětec. Jakmile linky nanesete, chvíli vyčkejte, než na oku zaschnou.

Pokud si na krémové produkty netroufáte, sáhněte po pudrových. Neobejdete se bez bronzeru a tvářenky. Kvalitní složení a rychlou přípravu vám zajistí značka Fenty Beauty. Co se odstínů týče, vybere si každý. Na opálenou pleť použijte korálové podtóny a na bledší barvy pleti růžové. Perfektně podtrhnou přirozenou krásu.

Transparentní pudr, nepřítel fotek

Že transparentní pudry často způsobují na svatebních fotografiích tzv. flashback, není žádné tajemství. Přesto tuto zásadu mnoho žen stále nezná. Proto v den D tento produkt vynechte. Místo toho použijte na svatební líčení lehce zabarvený pudr, ale pozor. Pořiďte si ho předem a řádně vyzkoušejte, aby ladil odstín nejen s pletí, ale i se zbytkem těla. Tento „beauty prohřešek“ by už ani Photoshop nezachránil.

Znáte blotovací papírky? Pudr v kabelce zabírá nejen místo, ale dokonce dokáže při častém pudrování během dne svatební make-up pěkně pokazit. Raději si pořiďte matující papírky. Seženete je v každé drogerii. Výhodou je to, že odsají z pleti přebytečný maz, ale neudělají “masku”.

Jak na obočí s efektem laminace?

Posledním make-up krokem je úprava obočí. Že je obočí rám obličeje, jste už nejspíš slyšeli. Ale stejně s jeho úpravou mnoho z vás stále bojuje? Osvojte si pár pravidel a ráno už nebudete trávit hodiny v koupelně.

Potřebujete 2 věci: sadu na úpravu obočí od Make-up Revolution a hnědou tužku na obočí.

Postup:

Kartáčkem ze sady si obočí vyčešte směrem nahoru. Poté si vezměte tužku a ohraničte spodní linii obočí. Jakmile máte tento základ, jednotlivými tahy odspoda nahoru dokreslujte chloupky, aby obočí získalo požadovaní tvar. Nyní je na řadě opět kartáček. Kartáčkem obočí pročešte, aby vznikly plynulé přechody s pudrovým efektem. Na závěr aplikujte průhledný gel, kterým stanovíte chloupkům směr. Vyčkejte až zaschne a dokonalé svatební líčení je na světě.

“Svatební líčení – jde i bez mučení.”

Našli jste otázky na vaše odpovědi? Doufáme, že ano. Proto se s námi nezapomeňte podělit o vaše líčení na Instagramu Feshanda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *