Skip to content

Miluju kombinaci originálních a méně originálních kousků

Jsem designér luxusních módních doplňků. Miluji umění a design, za kterým i ráda cestuji. Ráda cvičím jógu, chodím čerpat sílu do přírody a hledám moudrost v knížkách. Co se týče módy, ráda nosím elegantní, ale zároveň pohodlný styl oblečení.

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Liší se tvůj pracovní a elegantní styl od toho volnočasového?

Mám ráda stylovou eleganci, která mne neomezuje v pohybu. Často kombinuji originální kousky k těm méně originálním. Například hedvábný top k džínům, nebo kašmírové polo a široké kalhoty. Ráda nosím i sukně a šaty. Můj “pracovní styl” je tedy elegantní a zároveň pohodlný a nijak ho tedy nerozlišuji od toho běžného. To ovšem neplatí, pokud vyrážím do společnosti, divadla, na večeři atd. Zde nasadím i boty na vysokém podpatku a obleču si večerní šaty doplněné psaníčkem.

Jak nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Když objevím něco, do čeho se zamiluji, neváhám a koupím si to. Dražší věci vybírám pečlivě. Dávám přednost kvalitě před kvantitou. Nebojím se i luxusní věci spojit s těmi levnějšími. Obzvláště mám radost, když se mi podaří objevit něco v second handu, ale poslední dobou na to nemám už tolik času, takže spíš vybírám u českých a belgických designérů. Investice je výraznější, ale vím, že oblečení je kvalitní a že v mém šatníku bude velmi dlouho.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se ráda vracíš?

Ano, mám ráda českou designérku Danielu Peškovou. V mém šatníku se vícekrát objevuje jméno Dries van Noten a velmi mi sedí střihy od japonských designérů, které se hodí do mého elegantního a zároveň pracovního stylu.

Na boty nedám dopustit od italské značky Fratelli Rossetti. Z první výplaty jsem si koupila polobotky, které nosím ještě dnes, a to už je sedm let. Lodičky mám ráda od Prady.

Co pro tebe znamená udržitelnost v módě?

Znamená to zajímat se o výrobu, používané materiály a bohužel si tyto fakta i ověřovat. Udržitelnost je třeba si koupit boty, které vydrží několik let a dají se opravovat. Udržitelnost je neplýtvat, nakupovat s rozumem, přemýšlet nad tím, co si kupuji. Když mne nějaká věc omrzí, nejdřív přemýšlím nad tím, jestli by se nedala nějak přešít, nebo něčím oživit. Další krok je jí někomu věnovat a nebo dát na charitu. Právě i z těchto důvodů investuji do kvalitního oblečení.

Máš v šatníku nějaký úlovek se zajímavým příběhem? Jaký je tvůj nejdražší a nejlevnější kousek?

Řekla bych, že téměř všechny moje šaty mají svůj příběh, ty které příběh nemají, pro ty není v mém šatníku místo. Vedle japonských, italských, belgických, ale i českých návrhářů se v mém šatníku objevují i historické modely z různých období. Nejdražší šaty jsou od Balenciagy a nejlevnější kousek je hedvábná, asi sto let stará, halenka s ruční výšivkou, kterou jsem koupila v second handu asi za 190 Kč.

Co šperky a kabelky – ráda je často obměňuješ, nebo máš své stále oblíbence? Také u nich vyznáváš elegantní styl nebo si potrpíš na módní výstřelky?

Musím se přiznat, že v mém šatníku má místo jen moje tvorba, ale mám pár kabelek značky Delvaux, dědictví z mé pracovní kariéry pro tuto značku. Kabelky jsem si nechala jako investici.

Na šperky moc nejsem, ale nerozlučnou součástí mne samé jsou prstýnky z kolekce Arabis od Hany Polívkové. Mám hned dva, jeden je z růžového a druhý z bílého zlata. Prstýnky miluji tak moc, že je téměř nikdy nesundávám z prstů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *