Skip to content

Oblečení do kanceláře: V čem v práci zazáříte?

Vymyslet, co na sebe do práce, je občas pěkný oříšek. Zvlášť pokud jde o oblečení do kanceláře, které často musí být formálnější a elegantnější než běžné outfity. Pokud cítíte, že jste při kombinování pracovních kousků zabředli do nudné rutiny, a chcete změnu, určitě čtěte dál. Máme pro vás spoustu inspirace na styling oblečení do kanceláře pro ženy.

Když si můžete do kanceláře dovolit neformální oblečení…

Pokud máte štěstí na přátelský kolektiv a nejste v přímém kontaktu se zákazníky, nemusí pro vás být passé ani méně formální outfity. V posledních letech se zásady pracovního oblékání v mnoha firmách rozvolnily a především v kreativnějších zaměstnáních si můžete dovolit s módou mnohem více experimentovat. V některých profesích není problém, když do kanceláře obléknete džíny, za určitých podmínek vám projde dokonce i nošení minisukně.

I přes to však existuje pár módních přešlapů, kterých se můžete dopustit, i když nosíte do kanceláře neformální oblečení. Pokud si do práce rádi oblékáte pohodlné rifle, vybírejte ty bez aplikací, flitrů a roztřepení. Outfit pak dolaďte elegantnějšími kousky, ideální je třeba hezká halenka a sako. K minisukni také volte střídmější oblečení. Zapomeňte na podpatky a sáhněte raději po mokasínách. Místo tílka oblékněte rolák a vše doplňte delším sakem, které odvede pozornost od odhalených nohou.

TIP: Pořiďte si kostýmkové šaty! Jsou pohodlné, ale zároveň dostatečně elegantní na různé pracovní schůzky a pohovory. Jde o univerzální kousek, který by ve vašem šatníku neměl chybět, i když běžně nosíte neformální oblečení do kanceláře. Máte raději kalhoty? Kupte si ty s vysokým pasem. Obyčejnému pracovnímu outfitu dodají jiskru.

Dámské oblečení do kanceláře se striktními předpisy

Zaměstnanci bank, právnických společností a nadnárodních firem to s výběrem oblečení většinou mívají trochu těžší. Nevhodné jsou krátké sukně, průhledné halenky nebo vysoké rozparky. Módnímu faux pas se vyhnete, když obléknete klasický kostýmek. Mimo to by vám neměla chybět bílá košile, několik sak a kalhoty v neutrálních odstínech. Nejlepší je sáhnout po tmavých barvách, jako je černá, modrá a béžová. Ale pozor –⁠ dámské oblečení do kanceláře nemusí být nuda! Outfit doplňte zajímavým šátkem nebo šálou v decentních barvách, jednoduchými šperky a hezkou kabelkou. Pamatujte, že všechny kožené prvky by měly být sladěné.

Kde koupit oblečení do kanceláře?

Pokud jde o oblečení do práce, vyplatí se investovat do univerzálních kousků, které se dají snadno kombinovat. Dobrou volbou je koupit oblečení do kanceláře na internetu – lépe rozmyslíte, jak vše sladíte, a vyhnete se implusivnímu nákupu. V případě, že vám oblečení nesedne, můžete ho většinou bez problémů vrátit. Podívejte se na oblečení do kanceláře, které jsme pro vás vybrali, a obohaťte svůj pracovní šatník!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *