Skip to content

Nejpohodlnější outfit do školy? Na podzim je volbou číslo jedna lehký kabát!

Vymyslet praktický a zároveň stylový podzimní outfit do školy, to je výzva i pro ty největší módní nadšence. Jak jednotlivé kousky zkombinovat, abyste se cítili skvěle po celý den – když v ranním mrazíku spěcháte na první hodinu, i když se v silných odpoledních paprscích vracíte ze školy domů?

Nevíte? Čtěte dál! Prozradíme, jak sestavit trendy outfit do školy na podzimní dny, a přidáme také pár tipů na doplňky, které jsou při podzimních výkyvech teplot nepostradatelné.

Podzim nabízí skvělou příležitost pořádně se v oblasti módy „vyřádit“. Dává prostor pro vrstvení a hravé kombinování, zároveň však s sebou přináší jednu nepříjemnou nástrahu. Zatímco ráno se zdá, že budete potřebovat minimálně půlku šatníku, abyste se udrželi v teple, odpoledne si bez problému vystačíte s tílkem.

Zimní bundy ještě nevytahujte

Jako základ podzimního outfitu do školy proto zvolte více lehčích kousků, které zahřejí, ale zároveň vás nebudou příliš zatěžovat, když je sundáte. Zapomeňte na zimní bundy a dlouhé kabáty s tlustou podšívkou a sáhněte po modelu z tenší látky – ideální volbou je přechodový kabát.

Pletený svetr využijete na více způsobů

V podzimním outfitu by vám neměl chybět ani klasický pletený svetr. Uděláte s ním parádu jak v lavici, tak odpoledne po škole, až na teplém sluníčku budete chtít svléknout svrchní vrstvu. Navíc se dá skvěle kombinovat! Když vás začnou nudit kalhoty, zkuste ho sladit třeba s plisovanou sukní. Tuto elegantnější kombinaci můžete podpořit tím, že obujete boty na podpatku. Zajímavě však vypadají i mohutnější kotníkové boty – inspiraci, jak je sladit, najdete v tomto článku.

Podzimní outfit do školy doplňte slušivými brýlemi

Třešničkou na dortu jsou samozřejmě doplňky. Při jejich výběru se zkuste zamyslet také nad praktickou stránkou. Pokud ráno nezapomenete na stylové sluneční brýle, garantujeme, že po cestě ze školy budete sami sobě děkovat. Aktuálně jsou trendy barevná skla, obdélníkové tvary a na výsluní se vrací také brýle s monočočkami. Určitě nešlápnete vedle, když si vyberete silnější obroučky.

TIP: Pokud máte oválný obličej, můžete si při nákupu slunečních brýlí dovolit skoro cokoliv. Sluší vám totiž téměř všechny modely. S kulatějším obličejem se raději vyhněte oblíbeným lenonkám, s hranatější tváří si zase odpusťte příliš ostré tvary.

Jak na pohodlný podzimní outfit do školy už víte, nyní tedy nezbývá nic jiného, než nakoupit ty správné kousky. Inspirujte se naším výběrem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *