Skip to content

Outfit jako pravý gentleman? Je to snadné!

Co pro vás znamená obléct se jako gentleman? Prozradíme vám, že to ve skutečnosti není o stylu, ale o střihu oblečení. Víte že, jako gentleman se můžete cítit i pokud si oblečete obyčejné tričko a džíny? Navíc, ženy gentlemany milují! Nepředstavujte si však gentlemana pouze jako muže ve smokingu a klobouku.

Pokud rádi nosíte ležérní oblečení, pravděpodobně se nebudete cítit pohodlně v obleku a to je špatně, pohodlí je totiž velmi důležité. U každého kousku se tedy ujistěte, že vám správně sedí. Pokud tomu tak je, tak i klasické bílé tričko bude vypadat elegantně. Nebo máte naopak v šatníku kousek, který vám nesedí podle vašich představ? Požádejte o pomoc krejčího, který vám hravě oblečení upraví podle vašich představ. Pokud chcete nosit oblečení v elegantním stylu, je třeba dodržovat pár věcí. Připravili jsme si tedy pro vás několik rad, díky kterým si tento styl oblíbíte ještě více.

Dodržujte etiketu

Existuje mnoho nepsaných pravidel, na která je třeba dávat pozor. Znáte třeba knoflíkové pravidlo u saka? Zjednodušeně se jedná o to, že u saka nikdy nezapíná spodní knoflík. V případě, že má sako tři knoflíky, zapínáte prostřední a volitelně vrchní. U saka se dvěma knoflíky zapněte pouze vrchní a pokud si sednete, sako rozepněte. Jedinou výjimkou je, pokud máte oblečení v ležérním stylu. V takovém případě si nemusíte zapínat sako, když vstáváte. Dalším pravidlem etikety je stejná barva pásku a bot. V tomto případě není vhodné experimentovat, zejména pokud se chystáte do vybrané společnosti.

Jaké barvy by měl obléct gentleman?

Klíčem k elegantnímu vzhledu jsou jemné a neutrální barvy. Jednoduchý šedý nebo černý rolák v kombinaci se stylovými džínami může být stejně elegantní jako společenská košile a kravata v kombinaci s elegantními kalhotami. Zakomponujte také barvy jako je námořnická, olivová či vínová, které vypadají mnohem luxusněji než jakýkoli výrazný potisk nebo výrazná barva. Jemné barvy zachovejte i ve spodním prádle a ponožkách – nevěřili byste, jak velký rozdíl dokáže udělat pár pěkných ponožek k vašemu obleku.

A co kalhoty a boty?


Příliš dlouhé či naopak krátké kalhoty mohou pokazit dojem z celého outfitu. Nevíte, jaká je vlastně ta správná délka? Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí se podívat na to, že kalhoty padnou přesně tak, aby zakrývaly zadní část bot, tedy aby kalhoty nekončily nad botou a zároveň, aby se nedotýkaly země. Zejména mladší ročníky mají v oblibě nosit tenisky i v zimním období. To však nepůsobí příliš elegantním dojmem. Věřte, že ale existuje i jiná obuv, která skvěle doplní vaše zimní outfity. Nejen, že jsou stylovější než jakékoliv tenisky, ale budou mnohem pohodlnější a teplejší v chladném počasí.

Minimalismus i v doplňcích

Nenoste tři různé náramky a k tomu ještě hodinky. Vyberte si jeden doplněk, který se vám líbí, a udržujte svůj outfit v duchu minimalismu. I neformální oblečení můžete nosit se stylovými doplňky, výsledek bude dokonalý a vy budete působit jako opravdový gentleman. A nezapomeňme na dobře uvázanou kravatu. Ta by měla končit přímo ve středu vašeho opasku a zároveň by měla být pevně stažena, aby mezi košilí a kravatou nezůstaly žádné mezery, což působí uhlazeným dojmem.

Tak už víte, jak se obléct jako opravdový gentleman? Řiďte se našimi tipy a nehrozí, že byste udělali krok vedle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *