Skip to content

Outfit na dovolenou: Co obléknout na dlouhé cestování?

Čeká vás vytoužená dovolená a jediné, co vás dělí od zaslouženého relaxu, je dlouhá cesta? V tom případě možná přemýšlíte, co na sebe. Pokud už jste před skříní strávila pár zoufalých chvil a nemůžete vybrat ty pravé kousky, jsme tady pro vás!

Poradíme, jaký outfit na dovolenou zvolit, aby vaše oblečení vypadalo stylově, ale zároveň vás při cestování neomezovalo.

Vyberte si pohodlný cestovní outfit na dovolenou

Je jedno, jestli cestujete letadlem, autobusem či autem, a nezáleží ani na tom, zda do cílové destinace dorazíte za 3 hodiny nebo za dva dny. Pohodlí je první kritérium, které při výběru oblečení na dovolenou musíte zvážit. To však rozhodně neznamená, že hned sáhnete po legínách. Když zvolíte kvalitní materiály a dobrý střih, cestu zvládnete klidně i v kalhotách, nebo dokonce v šatech. Důležité je vybrat takové kousky, které vás neškrtí v pase a můžete se v nich volně pohybovat – je možné, že po cestě usnete, budete se vrtět na sedadle, na letišti zase musíte manipulovat se zavazadly – krátké a upnuté oblečení zkrátka není zrovna šťastnou volbou.

Tip: Při výběru outfitu na dovolenou nezapomínejte na spodní prádlo. Právě to často rozhoduje, zda se po celou dobu cesty budete cítit pohodlně. My doporučujeme prádlo bezešvé, ideálně s vysokým podílem bavlny. Kousků ze syntetických materiálů se raději vyvarujte.

Na cestách stylově

Pokud chcete, aby váš outfit na dovolenou vypadal perfektně i po příjezdu, vsaďte na nemačkavé materiály. Většinou platí, že umělé látky vypadají i po dlouhé cestě jako čerstvě vyžehlené, zatímco ty z rostlinných vláken se zmačkají už po pěti minutách nošení. Roli však hraje také finální úprava látky. Ta totiž může být ošetřena speciálním technologickým postupem, který mačkání eliminuje.

Oblečení na dovolenou dolaďte praktickými doplňky

Při cestování zapomeňte na řetízky, náramky a prstýnky. Nejen, že mohou být nepohodlné, ale navíc existuje riziko, že je někde zapomenete, když je na chvíli sundáte. Zvolte raději praktické doplňky. Dobrou volbou je klobouk, kšiltovka nebo sluneční brýle, podle toho, kam právě vyrážíte. Stylovým doplňkem je také kabelka nebo ledvinka – stačí jen vybrat trendy kousek, který celý outfit skvěle doladí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *