Skip to content

Outfity na zimu: Inspirujte se modelkou a budoucí publicistkou Eliškou

Modelka Eliška oblékla několik různých outfitů na zimu – inspirujte se a ozvláštněte si šatník v chladných měsících.

Ahoj Eliško, jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš?

Můj styl je převážně elegantní.

Ráda nosím společenské kalhoty s puky, dost si potrpím na vzdušné halenky a roláky ke krku. Blazery, saka a kabáty jsou základem mého šatníku. Ale kvůli své vášni pro módu mám celkově různorodý šatník a někdy se z elegantní dámy proměním v rockerku s koženou bundou a cvočky.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Většinou jdu nakupovat cíleně, když mi kupříkladu něco chybí, nebo daný kousek oblečení potřebuju (změna ročního období, pracovní jednání, atp.). Samozřejmě jako každý perfekcionista se snahou ulehčit si život, vybírám každý kus oblečení na základě toho, zda jej mám s čím kombinovat.

Vždycky ale lpím na kvalitě materiálu a preciznosti zpracování oděvu.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Na značkách tolik vysazená nejsem. Snad jen kvůli tomu, jak mám miniaturní velikost (ať už oblečení, nebo doplňků, po boty samotné). Existuje totiž málo značek, které by vyráběly XXS a boty pro úzkou, ale zároveň malou nohu. Stejně tak to mám i s náramky. Pokud bych měla jmenovat konkrétní brandy, ke kterým se ráda vracím, tak mezi ně patří převážně luxusní móda. A to klidně i z druhé ruky – třeba Versace, Carolina Herrera, Valentino nebo Fendi. Z těch dostupnějších jsou to Zara, Converse a Mohito. 

Zajímáš se o udržitelnou módu, nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Tak tím, že jsem uvedla výše i módu z druhé ruky, mohu za sebe říct, že udržitelnost podporuji. Není to cíleně, nebo snad proto, že se toto téma stalo jakýmsi trendem. Jde mi zkrátka o tu kvalitu výrobku a o druh látek, ze kterých dané oblečení je zhotoveno. Logicky chci, aby mi to, co si zakoupím, vydrželo co nejdéle. To je jeden z důvodů, proč tolik řeším celkovou kvalitu produktu. Nejen, že se to příjemně nosí a člověk nemá z takových kousků alergickou reakci, ale taky to i hezky vypadá. Navíc při správné péči můžeme oblečení nosit přes více generací. Já osobně jsem narazila na krásné sako v sekáči, které pochází ještě ze sedmdesátých let a v dnešní době už nic podobného neseženete.

Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku? 

Nejraději nosím modré tvídové šaty ve stylu saka, z bot nedám dopustit na své červené lodičky od Versace.

Prohlédněte si, bez kterých kousků se vaše outfity na zimu neobejdou:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *