Skip to content

Péče o blond vlasy: Kompletní průvodce pro blondýnky

Blond vlasy jsou okouzlující, ale péče o ně je občas pěkně náročná. Zjistěte, jak se o svou korunu krásy správně starat!

S fialovým šamponem buďte opatrná

O tom, že blond vlasy vyžadují speciální péči, už v dnešní době většina žen ví. Mnoho z nich zná také praktického pomocníka pro udržení chladného odstínu platinové – fialový šampon. V tomto případě však ještě více než kdykoliv jindy platí, že kvalita vítězí nad kvantitou.

Pokud tedy chcete studenou blond, důležitý je dobrý základ od šikovného kadeřníka. Domácí recepty, které doporučují několikahodinové zábaly z fialového šamponu smíchaného s kondicionérem, vám kýžený výsledek nepřinesou. Právě naopak. Při delším působení totiž fialový pigment může vlas obarvit, a vy tak skončíte s flekatou fialovo-blond barvou.

Tento typ produktu pro blond vlasy proto používejte s rozmyslem a vždy se držte návodu. Nespoléhejte na šampony z drogerie, ale pořiďte si kvalitní vlasovou kosmetiku – my jsme si zamilovali švédské přípravky Maria Nila, které jsou přírodního původu, bez ftalátů a parabenů.

Péče o blond vlasy se neobejde bez výživy

Blonďaté vlasy bývají často jemné a křehké – a nezáleží na tom, zda jsou přírodní, nebo odbarvené. Pořádnou dávku výživy potřebují tak jako tak. Jednou týdně si proto dopřejte masku na blond vlasy. Aplikujte ji do délek a speciální pozornost věnujte konečkům, které často vyžadují více péče. Po extra výživě sáhněte také v případech, kdy jsou vlasy vystaveny větší námaze. Maska je skvělý pomocník po návštěvě solária, bazénu nebo třeba při pobytu u moře.

Tip: Pokud pro své vlasy chcete udělat něco navíc, vsaďte na masáže pokožky hlavy. Ty stimulují krevní oběh a podle některých vědeckých výzkumů dokonce mohou podpořit růst nových vlasů. K masáži můžete využít přírodní oleje, my doporučujeme třeba ty od Renovality.

Roli hraje i strava

Péče o blond vlasy není jen o správné kosmetice. Pokud ke své hřívě chcete přistupovat opravdu komplexně, pohlídejte si i stravu. V poslední době jsou velmi oblíbené třeba kolagenové nápoje, ty je však potřeba užívat opravdu pravidelně, minimálně po dobu 3 měsíců. Je to tedy běh na dlouhou trať. Navíc nikdy nevíte, co se s účinnými látkami ve vašem těle stane – organismus je totiž může poslat na místa, kde je potřebuje mnohem více než v pokožce nebo ve vlasech. I to může prodloužit dobu, než uvidíte první výsledky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *