Skip to content

Pohodlné domácí oblečení i trendy kousky na ven: Inspirace od Báry

Markeťačka a fotomodelka Bára má ráda jednoduchou módu. Objevte její oblíbené kombinace, ať už jde o pohodlné domácí oblečení, nebo trendy kousky na ven.

Ahoj! Jmenuji se Bára a třetím rokem žiju v Praze. Před tím jsem žila v Dánsku a v Anglii, kde jsem studovala fashion marketing, snažila se naučit dánsky a našla si cestu k józe.

Nyní pracuji v online marketingu. Na půl v módě, na půl v kosmetice. Kromě toho jsem se letos začala věnovat fotomodelingu, ke kterému jsem se dostala úplně náhodou a jsem za to neskutečně vděčná, protože jsem se díky tomu dostala k zajímavým projektům, kampaním a poznala spoustu talentovaných lidí.

Tip: Pokud stejně jako Bára máte zaměstnání, které se dá čas od času vykonávat z domu, pořiďte si stylové a pohodlné domácí oblečení. V trendy modelu se vám bude pracovat lépe než ve vytahaných teplácích nebo v pyžamu.

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš?

Úplně nejlépe se cítím v jednoduchých věcech – úzké rifle a basic triko. Ale rozhodně v mém šatníků nesmí chybět oversized saka, šaty a kožená bunda. Baví mě kombinovat úplně běžné a dostupné značky a jednou za čas zainvestovat do nějakého nadčasového kousku, jako je třeba kabelka.

 Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Dříve jsem nakupovala ráda, často a i celkem impulzivně. Bavilo mě si projít co nejvíce obchodů a přebírat se slevami. Teď už chodím nakupovat jen jednou za čas. Většinou jdu s konkrétní představou na outfit. I když je moje práce spojená s online marketingem a e-commerce, jsem spíš člověk, co jde do kamenného obchodu a zkusí si to. Když už objednám online, tak víc věcí, protože už počítám s tím, že něco z toho budu po vyzkoušení muset vracet. Nyní jsem spíš minimalista na šatník. Často ho třídím a pak věci dávám kamarádkám nebo ségrám.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Vždy mě bavilo sledovat high-end značky a při škole jsem měla chvíli stáž na Pařížské. Tam mi byl hodně blízký třeba Dior – stylem i jejich filozofií. Stejně tak mě baví Yves Saint Laurent. Ale rozhodně nejsem holka, co chodí oblečená od hlavy k patě těmito značkami. Ráda je kombinuji s basic kousky z běžných obchodů jako Zara, Mango, H&M.

Zajímáš se o udržitelnou módu, nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Dostala jsem se k ní díky studiu, už jenom tím, že to bylo v Dánsku. Tam je úplně běžné dělat věci udržitelně a v souladu s přírodou. Úplně cíleně ale po těchto produktech nejdu. Ovšem, když se mi něco líbí a ještě se dozvím, že je to udržitelné, tak jsem za to ráda.

Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku?

Určitě Chanelka. Dlouho vysněná a ikonická kabelka. Přivezla jsem si ji před pár lety z Londýna a dodnes mě neomrzela. Doufám, že jednou ji zdění třeba moje dcera 🙂

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ, nebo máš své stále oblíbence?

Šperky nosím víceméně každý den stejné. Mám takové minimalistické náušnice od Astrid & Miu, prstýnky od Eppi, které jsem si oblíbila po tom, co jsem pro tuto značku fotila. Řetízky a náramky střídám podle outfitů. Jsou to pro mě spíše takové talismany a vzpomínky než jen zdoba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *