Skip to content

Pracovní elegantní outfity podle Nikoly

Pokud do práce nosíte elegantní outfity, může se snadno stát, že vám dříve nebo později dojdou nápady, co na sebe. Inspirujte se šatníkem krásné Nikoly.

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? 

Vzhledem k tomu, že musím v práci dodržovat určitý dress code, můj šatník se dělí na dvě části – oblečení do práce a volnočasové oblečení.

Do práce nosím elegantní outfit, často pouzdrové sukně, košile, látkové slušné kalhoty, různá saka s krátkým i dlouhým rukávem, šaty a vše většinou doplním kozačkami, botami na podpatku nebo balerínami. Mám tuto modu velmi ráda. O víkendu si s chutí vezmu roztrhané džíny nebo hezkou a pohodlnou teplákovou soupravu.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Nakupuji spíše impulzivně. Mám jedno pravidlo – když mi něco sedí a líbí se mi to, koupím si to hned. Často se mi stalo, že jsem si nákup chtěla rozmyslet a mezitím se například vyprodala moje velikost nebo už kousek neměli v barvě, v které jsem si ho vyhlídla.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Mám! Jsem poměrně konzervativní, mám své oblíbené značky, u kterých si ráda vyberu. Například kabelky a peněženky kupuji jen u Guessu, nejpohodlnější mikiny jsou pro mě od Calvina Kleina a jediný džíny, které mi sednou, jsou Freddy Jeans. Boty ráda nakupuji u Bati, protože mi sedí, jsou kvalitní a ráda vkládám důvěru do tradičního českého obuvníka.

Zajímáš se o udržitelnou módu, nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Upřímně, mám s ní špatné zkušenosti. Dvakrát jsem si koupila svetr z recyklovatelného materiálu a po dvou vypráních skončil v odpadkovém koši. Snažím se alespoň nakupovat s rozvahou, kupovat si oblečení, které opravdu budu nosit nebo u dražších značek z lepších materiálů, aby déle vydrželo. Věřím ale, že udržitelná móda je budoucnost, jen se musí ještě některé technologie zlepšit.

Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku?

Hned několik, ale můj nejoblíbenější kousek je momentálně tričko z Ateliru Flannel přímo od návrhářky z naprosto bezkonkurenčního materiálu a skvělým střihem. A přitom se jedná o klasické bílé tričko. 🙂

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ, nebo máš své stálé oblíbence? Které kousky máš nejraději k elegantnímu outfitu?

Ráda doplním outfit výrazným šperkem, broží, náušnicemi, prstýnky nebo hodinkami. Mám ráda všechno, co se třpytí a čím víc, tím líp. Kabelky jsem před dvěma lety vyměnila za malé elegantní kožené batůžky tak, aby ladily s pracovním dress code, a kabelky jsem si nechala jenom dvě v záloze. Nosit batoh je mnohem praktičtější a pohodlnější, dost možná i zdravější, ale střídám maximálně dva – jeden k světlému a jeden k tmavému oblečení. Nebaví mě často přesouvat všechny věci z jednoho do druhého. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *