Skip to content

S kolem můžete vyrazit nejen do přírody, ale i do města! Využijte cyklostezky

Jak může potvrdit každý cyklista, začít využívat kolo namísto MHD či auta, znamená zkontrolovat šatník. Které tenisky jsou nejpohodlnější pro jízdu na kole? Můžu na kole jezdit v šatech? 

Při jízdě na kole je nutné, aby oblečení bylo praktické a hlavně takové, abyste byla dobře vidět! My pro vás máme hned několik skvělých tipů na outfit na kolo, nechejte se tedy inspirovat!

Espadrilky ano, ale mějte pevné kotníky

Abychom vám ušetřili námahu s testováním každého kousku ve vašem šatníku, sesbírali jsme zkušenosti několika zkušených stylových cyklistů. A nebojte, nebudeme vás nutit oblékat cyklistické dresy. Na kolo můžete obléct klidně i džíny. Samozřejmě musí být dostatečně elastické, aby vám dovolily pohodlnou jízdu. Pokud hledáte konkrétní inspiraci na outfity na kolo, udělejte si dovolenou v severských zemích, kde je tento styl dopravy běžný a nejedná se pouze o relaxační či sportovní aktivitu jako u nás. Pokud vás čeká nenáročná cyklistická stezka s pohodovou jízdou, nebojte se i uvolněnější obuvi v podobě espadrilek, které však mají možnost uvázání přes kotníky, což je nutnost pro bezpečnou jízdu na kole. V případě, že si oblečete sukni, dbejte na to, aby se její horní část dala zavázat, aby se nezachytila ​​do kola. 

Oversized outfit na kolo oceníte ve vysokých teplotách

Při jízdě na kole, a to zejména v horkém letním počasí, je příjemné mít na sobě volné oblečení. Pohodlným outfitem na kolo je i oversized košile či parka vhodná do chladnějších měsíců, kterou skvěle doplní trendy a nejen na kolo vhodné a zároveň trendy biker shorts. 

Snad jsme alespoň trošku rozptýlili jakoukoli představu, že pokud chcete žít cyklistický život, musíte obětovat styl. Cyklistkou můžete být i pokud je móda něco, co vás extrémně baví.  Ano, je pravdou, že, co se týče outfitu na kolo, budete muset oželet rozevláté hedvábné sukně, podpatky či cokoliv z polyesteru, v čemž byste se nepříjemně potila. Věřte však, že velkou většinu svého šatníku můžete nosit i nadále. Časem a hlavně praxí postupné přijdete na pár jednoduchých triků, díky kterým optimalizujete své oblečení z hlediska bezpečnosti a praktičnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *