Skip to content

Budou vám slušet šaty v midi délce?

Mezi celebritami se midi délka těší velké oblibě a zatím to nevypadá, že by z módního výsluní měla zmizet. Spousta běžných žen se jí však bojí –⁠ často se totiž říká, že šaty v midi délce nejsou vhodné pro drobnou postavu, nelichotí kilům navíc a působí jako kousek z šatníku prababičky.

Nic z toho ale nemusí být pravda, když si vyberete model, který vám sedne. Stačí dodržet pár zásad a můžete si být jisti, že v midi délce budete vypadat skvěle!

Midi šaty – co to vlastně je?

Pro začátek rozhodně musíte vědět, co to vlastně midi délka je. Pokud šaty, sukně či kalhoty končí někde mezi koleny a kotníky, můžete je označit jako midi. Původně šlo o kousky, jejichž spodní lem byl přibližně v polovině lýtek, ale s tím, jak se tato délka zpopularizovala, vzniklo více různých variant.

Důvodů, proč by midi délka neměla chybět ve vašem šatníku, existuje hned několik – je šmrncovní, skryje oblé boky, vytvaruje chlapeckou postavu a dokonce prodlouží nohy. Je zkrátka tou pravou volbou pro ženský look, a to v jakémkoliv věku.

Jak nosit šaty v midi délce?

Midi délka sice postavu dokáže úžasně vytvarovat, jejím nevhodným kombinováním si však můžete siluetu i zdeformovat. Při stylingu outfitu se proto držte několika základních pravidel.

Máte nízkou postavu? Vybírejte úzké, vypasované šaty a nebojte se ani asymetrie. Kousky se zvýšeným pasem vám opticky protáhnou nohy. Na závěr vše doplňte podpatky a můžete si být jistá, že v midi šatech zaručeně oslníte. Důkazem, že tato délka nemusí být zapovězena ani drobnějším ženám, je třeba Victoria Beckham se svými 163 centimetry, která midi nosí často a ráda.

Pro silnější postavu nejsou vhodné šaty s plisováním a řasením. Takové kousky fungují skvěle na chlapecké postavě, kterou pomohou vytvarovat. Pokud tedy máte kila navíc, raději vsaďte na jednodušší modely zvýrazňující pas a vyhněte se neforemným šatům. Správnou volbou jsou také sukně, které se postupně rozšiřují.

Midi šaty jsou samozřejmě vhodné také pro vyšší postavu, na které budou vypadat dobře téměř v jakémkoliv provedení.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *