Skip to content

Sportovní oblečení? To je moje, říká instruktorka jógy Klárka

Dnes jsme si popovídali se studentkou a instruktorkou jógy Klárkou. Ta nám prozradila, že její oblíbené outfity se skládají z basic a pohodlných kousků, které ji neomezují v pohybu. Jelikož se její život točí kolem sportu, nejvíce místa v jejím šatníku zabírá sportovní oblečení.

Jmenuji se Klárka a studuji sociologii. Momentálně mě všichni znají spíše jako instruktorku jógy, které se intenzivně věnuji. Baví mě pohyb všeho druhu, od jógy přes fitness, cheerleading, volejbal, tenis až po lyžování. Sedět doma u stolu není nic pro mě a když mohu, tak jdu raději ven se svým psem, který je mým nepostradatelným parťákem a nejlepším kamarádem.

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Liší se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Basic. Ráda nosím sportovní oblečení a pohodlné věci, které mi nebrání při pohybu. Zároveň jsem si vědoma toho, že kdybych měla stále být ve své komfortní zóně, nesundala bych tepláky. Proto jsem si dala předsevzetí, že když jdu ven a nesportuji, měla bych se alespoň trochu “zlidštit” a vzít na sebe normální kalhoty případně nějaké šaty.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Dříve jsem byla hodně impulzivní nákupčí a chtěla jsem všechno, co jsem v obchodě viděla. Dnes se snažím soustředit na udržitelnou módu a kupuji většinou jen to, co potřebuji. Tedy sportovní oblečení a pohodlné kousky, které které mě neomezují v pohybu.

Nakupuji udržitelné sportovní oblečení

Co pro tebe udržitelnost v módě znamená?

Opak fast-fashion. Oblečení, boty, doplňky s příběhem, které jsou sice možná dražší, ale jsou fair trade a budou “in” za měsíc, rok, třeba i za deset let. Ne kousky, které si člověk koupí proto, aby si je vzal dvakrát na sebe a pak je nechal ležet na dně skříně. Jako studentka sociologie se věnuji i environmentální sociologii a otázky fast-fashion a udržitelnosti jsou věci, které mě hodně zajímají, nejen z pohledu přírody, ale i sociálních vztahů, které se s tímto pojí.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se ráda vracíš?

Kdybych si měla vybrat ze značek, ze kterých bych dokázala sestavit celý šatník, sáhla bych sportovním oblečení značek Uniqlo, Girls Without Clothes, Karl Lagerfeld, Levis, Under Armour a Napapijri.

Boty si ráda koupím od Lasocki, tenisky Nike a Under Armour, kde vím, že v nich dokážu ujít daleké vzdálenosti. Léto prochodím v sandálech a žabkách, které si vybírám podle pohodlnosti.

Košile čtyř generací

Máš v šatníku nějaký úlovek se zajímavým příběhem?

Ráda nosím k vysokým kalhotám jednu košili, kterou jsem vzala mamince ze skříně. Když mě viděla ji nosit, tak se smála a říkala, že je to velká sranda, protože tuhle košili měla po své babičce. Košile čtyř generací.

Jinak si oblečení hodně často kupuji v zahraničí a má pro mě tak sentimentální význam v tom smyslu, že když si ho beru na sebe, vzpomenu si, odkud ho mám.

Jaký je nejdražší a nejlevnější kousek ve tvém šatníku?

Nejdražší budou asi moje plesové šaty, které jsem si kupovala na maturitní ples. Nejlevnější potom sandály za 3 eura na trhu v Neapoli.

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ, nebo máš své stálé oblíbence?

Šperků nosím velmi málo. Mám několik kousků – náušnice a prsteny, které se vždy váží s významnou událostí v mém životě. Ty obměňuji.

Na čem si však dám záležet, je výběr zavazadla. Říkávám o sobě, že jsem sběratel a to převážně batohů, které často střídám (i kupuji) nejen podle potřebné velikosti, ale i podle stylu a příležitosti. Takové mé guilty pleasure.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *